Un student la Drept și-a omorât mama cu sânge rece. Ororile prin care a trecut femeia înainte ca propriul copil să o ucidă

Un student la drept și-a omorât mama cu sânge rece

(Sursa foto: gandul.ro)

Un tânăr de 28 de ani, student la Drept, este acuzat că și-a ucis mama, i-a tăiat un deget și i-a incendiat trupul neînsuflețit. Cu amprenta de pe degetul tăiat, tânărul ar fi golit conturile bancare ale mamei sale.

Incidentul de-a dreptul șocant a avut loc în São Paulo. Maurício Gonçalves Garcia, un student la Drept în vârstă de 28 de ani, este suspectat că și-a omorât mama, pe Eliana Roschel, o profesoară pensionară în vârstă de 61 de ani. După ce a ucis-o, bărbatul i-ar fi incendiat cadavrul, după ce, înainte, i-ar fi tăiat degetul pentru a-i accesa conturile bancare prin telefonul mobil, a transmis publicația braziliană Metrópoles.

Citește și: Închisoare pe viață pentru mama care și-a ucis cei doi copii mici și i-a ascuns în valize timp de 4 ani

Un student la drept și-a omorât mama cu sânge rece

Maurício Gonçalves Garcia și mama sa, Eliana Roschel, locuiau împreună în Parelheiros, un district al metropolei braziliene São Paulo.

Pe data de 10 noiembrie, după ce s-ar fi certat, Maurício Gonçalves Garcia și-a împins mama pe scări.

Femeia de 61 de ani s-a lovit la cap, iar în loc să o ajute, fiul său a pus-o pe canapea și a fugit. După două zile, studentul a găsit-o pe mama sa fără suflare. Maurício Gonçalves i-a tăiat un deget, apoi i-a înfășurat cadavrul întru-un cearșaf, l-a dus pe un teren abandonat și i-a dat foc.

Timp de 10 zile de la ororile făcute, tânărul ar fi utilizat telefonul mamei sale, pentru a nu ridica suspiciuni rudelor și prietenilor.

Cu degetul tăiat al mamei sale, Maurício Gonçalves i-ar fi golit conturile bancare din telefon, potrivit gandul.ro.

Citește și: Destin tragic pentru o tânără de 20 de ani! A murit după ce mașina în care se afla a intrat într-un stâlp, în Sectorul 5 al Capitalei

Maurício Gonçalves a fost prins pe 22 noiembrie, după ce a jefuit o benzinărie.

Rudele acestuia, șocate de tragedie, au povestit că acesta și-a mai atacat mama în trecut. În urmă cu doi ani, Maurício Gonçalves și-a legat mama cu bandă adezivă și i-a furat banii, dar femeia nu a alertat autoritățile.

Tânărul a fost trimis la Centrul de Detenție Provizorie (CDP) din Cambuci, fiind arestat preventiv pentru 30 de zile. 

 


Editor web
Îți Recomandăm Și...
Parteneri