Un tânăr a intrat cu maşina în gardul Palatului Parlamentului. Ce au descoperit polițiștii

A intrat cu mașina în gardul Palatului Parlamentului

(Sursa foto: Antena 3)

Un tânăr de 27 de ani a intrat, sâmbătă seară, cu mașina în gardul Palatului Parlamentului. Nu mare a fost mirarea polițiștilor când au descoperit că tânărul s-a urcat la volan fără permis, băut și drogat.

În urma faptelor sale, bărbatul a ajuns în atenția Parchetului pentru faptele sale. 

Un bărbat a intrat cu maşina în gardul Palatului Parlamentului 

Bărbatul de 27 de ani conducea fără permis, sub influența băuturilor alcoolice și a drogurilor.

Citeste si: Accidente în lanț pe Autostrada Soarelui. O mașină s-a răsturnat, alta a "zburat" pe sensul opus

"Un bărbat în vârstă de 27 de ani a condus un autovehicul pe Bulevardul Naţiunile Unite, a pierdut controlul direcției de deplasare intrând în coliziune cu gardul ce înconjoară Palatul Parlamentului. Conducătorul auto a fost testat atât cu aparatul etilotest cât şi cu aparatul DrugTest, rezultatul fiind pozitiv, atât pentru consumul de alcoo cât şi pentru consumul de droguri. Bărbatul a fost condus la sediul INML în vederea recoltării probelor biologice.

Cazul a fost preluat de colegii mei, a fost informat Parchetul de pe Lângă Judecătoria Sectorului 5", a declarat Radu Gâtan, şef serviciu Brigada Rutieră.

Un român a devastat o mașină în Thasos

Un român este căutat de polițiștii greci după ce a devastat o mașină în Thasos.

Citeste si: Un autocar cu zeci de moldoveni a ars ca o torță în Franța. Oamenii se întorceau în țară din Portugalia

Garda de Coastă a oprit plăcuțele de înmatriculare ale mașinii, și sunt efectuate verificări pe navele care pleacă. 

Femeia și-a găsit mașina vandalizată și a anunțat autoritățile.


Autor

A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.

Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.

”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.

Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri