Un tânăr de 24 de ani a murit în timp ce fugea după un hoț, în Constanța

Tânăr mort Constanța

Tânăr mort Constanța

(Sursa foto: Republica Constanța)

Bărbatul încerca să recupereze un telefonul mobil. Tânărul a fost martorul unui furt și a vrut să facă dreptate în acest caz.

Un tânăr în vârstă de la 24 de ani și-a pierdut viața în timp ce încerca să ajute o femeie. Acesta a fost martorul unui furt și a încercat să recupereze telefonul mobil.

Acesta a căzut pe asfalt și a decedat

Tânărul se afla în una din cele mai aglomerate piețe din Constanța. Acesta a văzut cum telefonul unei femei a fost furat.

Femeia era vânzătoare la o tarabă.

Acesta a alergat după hoț, pentru a-l prinde, însă și-a pierdut viața. Din primele informații, tânărul suferea de afecțiuni cardiace. 

Unul dintre martori au sunal la 112, dar tânărul a murit în drum spre spital.

Citeste si: VIDEO| Cinci alpiniști au fost uciși de o furtună pe Muntele Elbrus

Medicii n-au mai putut face nimic pentru a-l salva

”Radu avea în jur de 24-25 de ani și era un super băiat. Ajuta oamenii din Tomis III cu diferite treburi, fără să aștepte ceva în schimb. Era un băiat cuminte și educat, chiar dacă viața nu a fost prea fericită pentru el, acesta trăind mai mult pe străzi. În ultimul timp, reușise să își închirieze o casă și locuia acolo.

Din păcate, a decedat la spital, în încercarea de a ajuta un om”, a declarat unul dintre martori.

Citeste si: Accident de muncă îngrozitor: Un bărbat a murit pe platforma industrială unde lucra.


Autor

A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.

Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.

”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.

Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.

Îți Recomandăm Și...