VIDEO: Alertă de urs în Târgu Mureș! Mai mulți sportivi s-au speriat de animalul sălbatic
Localnicii, dar și mai mulți sportivi din Târgu Mureș sunt terifiați de urși. Aceștia spun că animalele se plimbă frecvent pe Platoul Cornești.
![](https://cdn.knd.ro/media/521/2863/1741/20404817/1/alerta-de-urs-in-targu-mures-mp4.jpg?width=900&height=507)
Localnicii, dar și mai mulți sportivi din Târgu Mureș sunt terifiați de urși. Aceștia spun că animalele se plimbă frecvent pe Platoul Cornești.
”Este panică în Târgu Mureș, după ce doi urși și-au făcut apariția pe platoul Cornești. Locul este frecventat des de localnici pentru plimbări și sport în aer liber, și doar o minune a făcut ca sălbăticiunile să nu atace pe nimeni. Ce măsuri au luat autoritățile știe colega mea, Silvia Cseh. Bună seara, Silvia!”, a transmis Christian Sabbagh.
”Bun găsit! Pe imaginile surprinse de camerele de supraveghere din zonă se vede cum unul dintre urși fuge în spatele unui cuplu care se plimbă pe Platoul Cornești, iar lângă aceștia, pe pista de alergare se antrenau mai mulți sportivi.
Citeste si: Bebe la 1 luna – dezvoltarea bebelusului si sfaturi pentru parinti- catena.ro