
VIDEO | Alexandra a murit! Tanara ca a incercat sa-si faca selfiul perfect, a sfarsit electrocutata
Alexandra - o studenta la Arhitectura, pasionata de fotografie. A murit in timp ce incerca sa surprinda imagini unice cu aparatul ei, intr-o halta de langa Bucuresti. Fata s-a urcat pe vagonul unui tren, unde, prinsa de arcul electric, a sfarsit electrocutata pe loc.
Alexandra era singurul copil al familiei, singura bucurie pentru parintii ei brazdati de mult de ridurile batranetii.
Tanara de 22 ani era pasionata de arta fotografiei si cauta locuri inedite pentru creatie. Asa s-a intamplat si aseara. In timpul unei activitati scolare in Halta Pajura- Chitila, la care participau mai multi studenti si chiar profesorul,
Alexandra a vrut sa surprinda in imagini cateva cadre printre sinele de tren si vagoanele parasite.
Citeste si: Iubita lui Bogdan Marghiol și-a luat adio de la iubitul ei într-un mod inedit. Ce a făcut tânăra
Dupa ce a trecut sinele....ceva i-a atras atentia tinerei, moment in care a hotart sa se urce pe un vagon sa faca o fotografie.
Marian este primul care a ajuns la locul faptei.
Tot ei cred ca un semn prin care trecatorii sa fie atentionati de pericol, mai mare decat cel existent deja, ar salva vieti asa cum putea salva si viata acestei fete.
Alexandra studiase arhitectura la Universitatea de Arhitecturã ºi Urbanism Ion Mincu din Capitalã ºi îºi continua studiile la Universitatea din Genova, Italia. Fotografiase de nenumãrate ori în Chitila, una dintre cele mai impresionante imagini fiind cea a unei foste case de locuit a CFR-ului, fotografie denumitã "Basm improvizat".