VIDEO | Atac cu rachete în Zona Verde din Bagdad, una dintre ele căzând la 100 de metri de sediul Ambasadei SUA
Două rachete au vizat noaptea trecută Zona Verde din Bagdad, una dintre ele căzând la 100 de metri de sediul Ambasadei SUA, fără a provoca însă victime, transmite Reuters.

Conform armatei irakiene, cele două rachete au căzut în interiorul Zonei Verzi, unde se află clădirile guvernamentale şi sediile ambasadelor.
“Două rachete Katiuşa au căzut în interiorul Zonei Versi, fără a provoca victime”, a anunţat Armata.
Două explozii puternice, urmate de sunetul sirenelor, au putut fi auzite în interiorul Zonei Verzi, iar surse din Poliţie au declarat Reuters că una dintre rachete a căzut la 100
de metri de sediul Ambasadei SUA.Citeste si: Nepoata printeșei Diana s-a logodit la 29 de ani cu un milionar în vârstă de 60 de ani. Cine este bărbatul
Citeste si: Primele fotografii din sala de operaţie de la Spitalul Floreasca, unde o femeie a ars
Colonelul Myles B. Caggins, purtător de cuvânt al coaliţiei anti-ISIS, a anunţat pe Twitter că rachete de mici dimensiuni au căzut lângă Zona Internaţională din Bagdad, la ora locală 23:45, şi că nu există victime sau pagube materiale, conform CNN.


