VIDEO: Ce faci în weekend, cu Claudia Costandiș. Colțul de rai în care Moș Nicolae este așteptat
1 din 4 | VIDEO Ce faci în weekend, cu Claudia Costandiș. Colțul de rai în care Moș Nicolae este așteptat
2 din 4 | VIDEO Ce faci în weekend, cu Claudia Costandiș. Colțul de rai în care Moș Nicolae este așteptat
3 din 4 | VIDEO Ce faci în weekend, cu Claudia Costandiș. Colțul de rai în care Moș Nicolae este așteptat
4 din 4 | VIDEO Ce faci în weekend, cu Claudia Costandiș. Colțul de rai în care Moș Nicolae este așteptat
În acest an, sărbătoarea Moșului Nicolae capătă un farmec aparte într-un cadru natural spectaculos, la doar câțiva pași de București.
Locația impresionează prin spațiile sale moderne și luminoase, decorate minimalist, cu predominanță de lemn, creând o atmosferă caldă și primitoare. Un brad de Crăciun deja pregătit adaugă un plus de magie, iar posibilitatea de a petrece sărbătorile în jacuzzi, admirând peisajul, transformă această escapadă într-un adevărat răsfăț.
Citește și: VIDEO Ce faci în weekend, cu Claudia Costandiș. Unde petrecem de Ziua Națională a României
Deși bucătăria este complet utilată pentru cei care doresc să gătească, proprietarii oferă și opțiunea de a comanda mâncare, inclusiv platouri cu preparate tradiționale, de sezon. Terasa exterioară este perfectă pentru a savura un pahar de șampanie, iar ciubărul cu apă sărată și bogată în fier este o atracție aparte, având beneficii pentru sănătatea articulațiilor și pentru o piele strălucitoare.
Citește și: VIDEO Ce faci în weekend, cu Claudia Costandiș. Locul în care stresul dispare printre cioburi
Una dintre principalele atracții ale locației este posibilitatea de a explora pădurea în condiții de siguranță, terminând drumeția într-un iglu romantic. Acesta oferă un spațiu cald și confortabil, cu un foc deschis, ideal pentru serile reci, și o priveliște spectaculoasă asupra cerului și naturii înconjurătoare.
În exterior, zonele special amenajate pentru grătare completează experiența.Și-a dorit să lucreze în televiziune încă din copilărie, iar după ce a terminat Facultatea de Jurnalism, visul i s-a împlinit. Când toată lumea îi spunea să aleagă domeniul social, că e mai ușor, e mai amuzant, e mai fancy, ea a ales să lucreze pe eveniment, domeniul care scoate la iveală latura sumbră a unor imagini aparent impecabile. Și-a dorit să fie mereu în mijlocul celor mai controversate infracțiuni și procese și să fie cea care le face cunoscute publicului larg.