VIDEO Cei mici sărbătoresc 1 iunie în avans! Cum se distrează copiii de grădiniță înainte de ziua lor?

Copiii de la o grădiniță din București au avut parte de activități distractive în ajunul Zilei Internaționale a Copilului.

„Cei mici sărbătoresc Ziua Copilului în avans prin diverse activități speciale de ziua lor. Colega mea, Larisa Rațiu, este chiar acum la o grădiniță din București”, a transmis Simona Pătruleasa.

Citește și: VIDEO Când v-ați simțit ultima dată copii? Iată ce au răspuns românii la această întrebare!

La această grădiniță a venit un magician care i-a făcut pe cei mici să fie foarte fericiți.

De asemenea, Mihaela Ștefan, directoarea acestei grădinițe, a spus că activitățile sunt cele obișnuite, dar conțin anumite elemente pentru a-i face pe copii să se simtă și mai bine, cum ar fi baloanele și înghețata.

Citește și: Ziua Copilului 2024: Top 10 cele mai emoţionante mesaje pentru copilul tău de 1 iunie


Reporter

„Am 23 ani și sunt reporter la Știrile Kanal D de aproape 2 ani. Lucrez în presă de 3 ani. Sunt absolventă a Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, specializarea Jurnalism și studentă în momentul de față la programul de masterat Comunicare și Resurse Umane în cadrul Facultății de Jurnalism, Universitatea București. Mi-am dorit încă de la vârsta de 10 ani să devin reporter de televiziune, mi-a plăcut dintotdeauna să fiu la curent cu tot ce se întâmpla în jur și sunt bucuroasă că mi-am îndeplinit visul. Acum, îi ajut pe cei care ne urmăresc în fiecare dimineața să afle cele mai importante știri și să fie la curent cu tot ce este nou”.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri