VIDEO | Interviu emoționant cu cea mai bună prietenă a lui Edith Gonzales, regretata regină a telenovelelor

VIDEO | Interviu emoționant cu cea mai bună prietenă a lui Edith Gonzales, regretata regină a telenovelelor

Laura Zapata, cea mai buna prietena a actritei Edith Gonzales, ne-a acordat un interviu emotionant! Ne vorbeste despre lupta pe care regina telenovelelor a dus-o, pana in ultima clipa, cu boala cumplita care i-a macinat trupul: cancerul!

Reporter: Cum v-o amintiti pe editth Gonzales?

LAURA ZAPATA: Mi-o amintesc foarte fericita, multumita, ca in telenovela in care am jucat impreuna, „Rosa Salvaje”.

Pana in ultima clipa a luptat Edith Gonzales sa traiasca- ne marturiseste cea mai buna prietena a ei, Laura Zapata! A fost o batalie ca un exemplu de optimism pentru toti.

LAURA ZAPATA: Imi amintesc de Edith cu multa dragoste, care avea o forta de neimaginat. M-a marcat modul ei de gestiona boala ei, a luptat. A fost o lupta, dar o lupta cu zambetul pe buze.

LAURA ZAPATA: Cand am aflat ca boala a recidivat, i-am trimis un mesaj si i-am spus ca este frumoasa, cum a iesit in public rasa in cap.

Edith Gonzales planuia chiar sa se reintoarca in Romania anul acesta, o vizita care atat pentru ea, dar mai ales pentru fanii romani ar fi insemnat enorm.

Doar ca zambetul ei si optimismul nu au ajutat-o sa invinga cumplita boala care, intr-un final, a doborat-o.

LAURA ZAPATA: S-a intamplat cee a ce s-a intamplat si a murit foarte tanara. Cred ca a plecat ingrijoarata pentru soara fetitei sale de 15 ani.

Din pacate, asa este viata. Noi, oamenii, avem tendinta sa credem ca suntem nemuritori, dar uitam sa suntem trecatori prin viata.


Autor
Îți Recomandăm Și...