Maicutele de la Manastirea Sag de langa Timisoara au vopsit, ieri, în Vinerea Mare o mie de oua pentru credinciosii care vor participa la slujba de Înviere.
Potrivit obiceiului, maicuþele au asezat apoi ouale in forma de cruce, pentru sfintire, in iarba din curtea manastirii.