Sunt clipe extrem de dificile pentru Oana și Catinca Roman care își conduc astăzi mama, pe ultimul drum.
„Sunt clipe de durere sfâșietoare în familia Oanei Roman. Cele două surori, Oana și Catinca, își înmormântează mama. Mioara Roman a murit în somn, pe un pat de azil din Snagov, la finalul săptămânii trecute. Despre cum va arată slujba de înmormântare pregătită de familia fostei soții de prim-ministru, aflăm de la Dana Luțu, cu care intrăm în direct de la Biserica Sfântul Gheorghe Nou”, a transmis Cristina Dorobanțu, prezentatoarea Știrilor Kanal D.
Mioara Roman va fi condusă pe ultimul drum
„Într-adevăr, ne aflăm la Biserica Sfântul Gheorghe Nou acolo unde duminică a fost depus sicriul cu trupul neînsuflețit al Mioarei Roman. Vă reamintesc că în noaptea de 22 spre 23 februarie, Mioara Roman a suferit un stop cardio-respirator la azilul unde trăia de mai mulți ani, iar medicii nu au mai putut face nimic pentru a-i salva viața.
Lucrez în presa scrisă și în televiune de la vârstă de 18 ani. Mereu am căutat să mă documentez și să mă perfecționez. Am studiat jurnalismul și am căutat să fiu mereu la curent cu noutățile în domeniu.
Iubesc să împărtășesc din experinta mea de jurnalist, să descopăr locuri și povești de viață inedite. Pasiunile mele sunt călătoriile, muzica și formarea profesională a altor persoane.