VIDEO Momentul în care Teodora este împușcată și se prăbușește la pământ! În stare de șoc, prietena care o însoțea reușește să o ridice pe fiica tinerei de pe jos: "Mi-e milă"

O crimă de o cruzime greu de imaginat zguduie România. Teodora - o tânără mamă - însărcinată cu al doilea copil - a fost executată în stil mafiot într-un cartier de lângă București - sub privirile îngrozite ale fetiței sale de nici trei ani. Asasinul? Fostul ei iubit, cu care nu mai avea nicio legătură de ani de zile. A urmărit-o, a așteptat momentul, apoi a tras. Patru focuri de armă. După ce a lăsat în urmă o scenă de coșmar, a fugit. Trei ore a fost vânat de polițiști și ofițeri antitero. Când a văzut că e încolțit, s-a sinucis. Momentul odiosului atac a fost surprins de camerele de supraveghere. Atenție! Urmează detalii și imagini care vă pot afecta emoțional!

Iată scena șocantă în care individul fără niciun Dumnezeu se apropie de tânăra de 23 de ani- după ce o pândise de după un bloc. Teodora- însărcinată în patru luni- ieșise din mall împreună cu o prietenă și cu copiii. Era cu fetița ei de nici trei ani în brațe. Criminalul îi taie calea. Scoate pistolul și o execută. Fără milă. Se aud două împușcături. Ea se prăbușește fără vlagă la pământ. Monstrul mai trage două focuri de armă. Apoi pleacă liniștit. De parcă nimic nu s-ar fi întâmplat.

În jur, teroare. Oameni înmărmuriți. Prietena Teodorei, paralizată de groază, reușește totuși să o smulgă pe fetiță de lângă mama ei aflată în agonie.

Plângea și se ținea strâns de ea. Un gest sfâșietor, imposibil de uitat.

„Mi-e milă.... e greu!”, a spus prietena Teodorei, care era lângă aceasta la momentul crimei.

Era ora 19 și 10 minute când poliția a fost alertată prin 112 de mai multe persoane- martore la oroare. Până să ajungă ambulanța, un vecin, cadru medical, i-a făcut manevre de resuscitare, în speranța că o va salva.



„Fata ei e în mașina asta... nu prea sunt șanse!”

La fața locului au ajuns și medicii de pe ambulanță. S-au chinuit să o readucă la viață. La un moment dat, au stabilizat-o și au dus-o la Spitalul de Urgență Floreasca. Dar n-a mai rezistat mult. La ora 20 și 38 de minute- inima tinerei a încetat să mai bată. Atunci s-a declarat decesul.

„Da, în 2025 au fost.... sunt foarte revoltată!”, a spus un martor.

Între timp- cartierul rezidențial Cosmopolis fusese împânzit de criminaliști- jandarmi și forțe antitero. Aflaseră deja că individul pe care trebuiau să-l captureze e fostul iubit al Teodorei- un bărbat de 49 de ani.

După mai bine de trei ore de căutări, și-au dat seama că se ascunde într-o dubă parcată în afara complexului- cu care venise acolo.

Un câine de urmă le-a fost de mare ajutor.

„Filmează acolo! Îndepărtați-vă de zonă!”

Când au dat să se apropie, s-au auzit alte împușcături.

„Se trag focuri!”

Bărbatul și-a luat viața. Anchetatorii au găsit la el două pistoale- unul încărcat cu 14 cartușe. Nu se știe de unde le procurase. Cert e că le deținea ilegal. Nu figurează în bazele de date ale poliției.

Avea la el niște plicuri cu praf alb- ce pare a fi drog- dar asta vor arăta analizele de laborator.

Se pare că a premeditat totul. Posibil din gelozie. Cu doar câteva ore înainte să ucidă cu sânge rece, bărbatul a postase o fotografie cu el la terasă și un mesaj grăitor:

„E doar o chestiune de timp!”

Potrivit unor surse din anchetă- a trecut de barieră și de paznicii complexului pe motiv că se duce la sala de forță. Avea, se pare, abonament acolo. Venea des. Obișnuia să petreacă ore întregi și la o cafenea- unde se fotografia mereu. Semn că o fila pe Teodora de ceva vreme.

Teodora a devenit cunoscută după ce a participat la un reality show- împreună cu soțul ei. S-au despărțit atunci- apoi s-au împăcat. În urmă cu aproape trei ani a venit pe lume fetița lor- iar acum așteptau cu entuziasm al doilea copil. Teodora părea în al nouălea cer.

De fostul iubit o legau amintiri terifiante. Potrivit unor surse din anchetă- era minoră când l-a cunoscut. El divorțat. În 2021 ar fi existat ordine de protecție pe numele ei la poliția din județul Bacău- de unde sunt amândoi de loc. Cu alte cuvinte- femeia a fost agresată în trecut și a plecat în cele din urmă- sperând că va scăpa de calvar. El nu s-a resemnat și- până la urmă- a ucis-o.

 


Îți Recomandăm Și...
Parteneri