Aceste persoane pot schimba cursul anchetei.
„Noi audieri în dosarul morților suspecte de la Spitalul Sfântul Pantelimon ar putea schimba cursul anchetei. În această dimineață, alte cinci persoane au venit în calitate de martor să dea cu subsemnatul în fața procurorilor. Asta după ce ieri după-amiază, o asistentă a fost reținută pe motiv de mărturie mincinoasă. Ce probe noi au anchetatorii știe colega mea, Alexandra Cosman”, a transmis Cristina Dorobanțu.
Citește și: VIDEO Din martoră a devenit suspectă! Asistenta de la Pantelimon, acuzată de mărturie mincinoasă
„Încă din liceu știam ce-mi doresc să fac atunci când “o să fiu mare”. Așa că mi-am urmat visul. Am făcut facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării la Universitatea din București, apoi am continuat cu masterul, tot la aceeași facultate.
Visul a început să prindă contur abia când m-am angajat. Am început cu presa scrisă și ulterior mi-am făcut curaj să apar și în fața camerei. Aici am învățat, de fapt, ce înseamnă meseria de jurnalist și cât de importantă este relația pe care o ai cu oamenii din jurul tău.
Acum m-am reîntors la școală. În prima zi de cursuri o să fiu acolo, printre elevi, dar și atunci când se iau decizii importante pentru viitorul lor. Fac materiale pe educație, dar urmăresc și trendurile din social media... mai ales că ne petrecem o bună parte din timp cu telefonul în mână”.