VIDEO | Oul de Paste nu trebuie sa fie de la gaini sau din ciocolata. Iata ce idee ingenioasa au avut chefii din Timisoara
La Timisoara, 20 de chefi-bucatari au realizat un un ou urias, decorat cu mii de petale de ridichii, transformate in flori colorate. Trecatorii nu au ratat momentul de a se fotografia cu oul inalt de 2 metri.

Cateva zeci de kilograme de ridichi negre s-au transformat in petale viu colorate, cu care a fost decorat un ou urias, in Piata Victoriei din Timisoara.
Citeste si: Iubita lui Bogdan Marghiol și-a luat adio de la iubitul ei într-un mod inedit. Ce a făcut tânăra
Citeste si: Pastila de a doua zi: Administrare, eficienta si riscuri
Citeste si: „Am ținut ascunsă sarcina vreo șase luni” Bianca Drăgușanu nu s-a ferit și a spus totul- wowbiz.ro
Ideea proiectului a venit in contextul in care Timisoara gazduieste in acest sfarsit de saptamana festivalul florilor iar centrul orasului este imbracat in decor de Paste.
40 de minute a durat realizarea oului care i-a lasat cu gura cascata pe trecatori. Nimeni nu a ratat ocazia de a se fotografia cu cel mai mare ou de Paste din Europa confectionat din ridichii negre.
Oul urias va ramane in centrul orasului timp de doua zile si asta pentru ca petalele realizate din ridichii nu vor rezista mai mult.

