S-a reluat circulația vaporașelor pe Bega, iar echipajul de la bord a oferit doamnelor și domnișoarelor câte un simbol al primăverii. Iată cât costă o călătorie cu vaporașul și ce program au ambarcațiunile.
„Mergem acum la Timișoara, unde circulația vaporașelor pe Bega se reia începând de astăzi. Cât costă o călătorie, dar și care este programul ambarcațiunilor știe colega mea, Iulia Dumitrașcu”, a transmis Cristina Dorobanțu, prezentatoarea Știrilor Kanal D.
S-a reluat circulația vaporașelor pe Bega
„Bine ați venit la bordul ambarcațiunii Huniade, așa cum este numit vaporașul pe care mă aflu eu în acest moment.
„Contrar domeniului în care activez, nu îmi place să vorbesc despre mine. Prefer ca oamenii să ajungă să mă cunoască prin munca mea și prin interacțiunea directă. Iar de cele mai multe ori nu îmi place să fiu prea cunoscută, ca să zic așa. Clișeul „fac ceea ce am visat" se aplică la mine. Am știut din liceu că vreau să fiu jurnalist, de când mă ocupam cu gazeta clasei și am luptat pentru asta. Am lucrat la radio, televiziune locală și apoi națională. Am 35 de ani și încă fac job-ul acesta cu drag. Fiecare zi e realmente o provocare, o noutate și o ocazie să învăț și văd alte lucruri. Sunt mereu cu zâmbetul pe buze, sunt ambițioasă, am un caracter puternic și sunt foarte determinată în ceea fac. Îmi place să socializez, să stau la cafea , sa povestesc cu prietenii și îmi place să fiu înconjurată de iubire”.