VIDEO| Scandaluri violente în prima zi de Paște
Scandaluri violente au avut loc în prima zi de Paște, în cartiere mărginașe, rău famate, din București, Săcele și Ploiești.
Poliţiştii au dus la audieri 37 de persoane implicate în conflictul derulat duminică seara în sectorul 5, după ce la faţa locului au intervenit mai multe forţe de ordine care au fost nevoite să facă şi uz de armamentul din dotare.
Potrivit Poliţiei Capitalei, conflictul a fost spontan, declanşat pe fondul consumului de alcool.
Incidentele au avut loc după ce mai multe persoane au ieșit în stradă să facă o petrecere, cu muzică.
Citeste si: Rafila: Trebuie gândită o strategie coerentă de reluare a activităţii
Poliţiştii şi jandarmii din Braşov au intervenit, duminică, în municipiul Săcele, pentru a aplana un conflict iscat între mai multe persoane care s-au bătut cu răngi și lopeți. Un bărbat a fost strivit de o mașină.
Autorităţile au fost sesizate, în cursul zilei de duminică, 19 aprilie 2020, în jurul orei 15.30, cu privire la faptul că pe raza municipiului Săcele, judeţul Braşov, are loc un conflict spontan în care sunt implicate mai multe persoane.