Premierul Viorica Dancila a anuntat ca va pleca pentru urmatoarea perioada in concediu de odihna in perioada 9-13 august.
Paul Stanescu, actualul vicepremier si ministrul al Dezvoltarii, va exercita in perioada 6-13 august atributiile de premier privind conducerea operativa a Guvernului.
Decizia vine pentru ca premierul Viorica Dancila va intra in concediu de odihna.
O decizie in acest sens a fost emisa de premierul Viorica Dancila si publicata marti in Monitorul Oficial.
Sursa: evz.ro