Viorica Dancila pleaca din fruntea Guvernului! Anuntul a fost facut in urma cu putin timp

Viorica Dancila pleaca din fruntea Guvernului! Anuntul a fost facut in urma cu putin timp

Premierul Viorica Dancila a anuntat ca va pleca pentru urmatoarea perioada in concediu de odihna in perioada 9-13 august.

Paul Stanescu, actualul vicepremier si ministrul al Dezvoltarii, va exercita in perioada 6-13 august atributiile de premier privind conducerea operativa a Guvernului.

Decizia vine pentru ca premierul Viorica Dancila va intra in concediu de odihna.

O decizie in acest sens a fost emisa de premierul Viorica Dancila si publicata marti in Monitorul Oficial.

Sursa: evz.ro 


Autor
Îți Recomandăm Și...
Parteneri