Adolescent de 15 ani înjunghiat pe o stradă din Băilești
Un băiat în vârstă de 15 ani a ajuns la spital după ce un alt tânăr de aceeași vârstă l-a înjunghiat. Atacatorul a fost prins de poliţiştii doljeni, la scurt timp după incident. Evenimentul a avut loc pe o stradă din Băilești.

In articol:
Conform unui comunicat al Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Dolj, poliţiştii din cadrul Poliţiei Municipiului Băileşti au fost sesizaţi, luni seară, de reprezentanţii unui spital din Băileşti cu privire la faptul că, la unitatea medicală, a fost adus
Atacatorul de 15 ani prins la scurt timp după incident
,,La faţa locului s-au deplasat imediat poliţiştii care au stabilit faptul că, în cursul serii trecute, în timp ce se afla pe o strada din localitate, între acesta şi un alt adolescent, de aceeaşi vârstă, a izbucnit un conflict spontan, în timpul căruia cel din urma i-ar fi aplicat lovituri cu un obiect tăietor-înţepător.
La nivelul Poliţiei Municipiului Băileşti s-a constituit un colectiv de lucru, în vederea depistarii adolescentului bănuit de comiterea faptei şi stabilirii întregii situaţii de fapt”, se arată în comunicatul IPJ Dolj.Citeste si: Pastila de a doua zi: Administrare, eficienta si riscuri
Citeste si: „Mergem la cununie” Theo Rose și Anghel Damian, în drum spre Starea Civilă- wowbiz.ro
Aceeași sursă menţionează că adolescentul respectiv a fost prins la scurt timp şi dus la audieri. El a fost reţinut pentru 24 de ore pentru comiterea infracţiunii de lovire sau alte violenţe.
Citeste si: Un vasluian beat a amenințat că se sinucide, supărat că nu-și vede copiii
Tânărul va fi prezentat instanței
Adolescentul urmează să fie prezentat instanţei cu propunere de arestare preventivă.