1 din 3 | Bucureștenii rămân și fără curent electric! Zonele din Capitală și din Ilfov unde electricitatea va fi oprită în următoarele cinci zile
2 din 3 | Bucureștenii rămân și fără curent electric! Zonele din Capitală și din Ilfov unde electricitatea va fi oprită în următoarele cinci zile
3 din 3 | Bucureștenii rămân și fără curent electric! Zonele din Capitală și din Ilfov unde electricitatea va fi oprită în următoarele cinci zile
E-Distribuţie Muntenia a anunțat că alimentarea cu electricitate va fi întreruptă temporar, în perioada 17-21 octombrie, în mai multe zone din Bucureşti şi din Ilfov.
E-Distribuție Muntenia îi anunță pe clienții din Capitală și Ilfov că alimentarea cu electricitate va fi întreruptă temporar.
În acest fel, în mai multe zone vor exista întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică.
Citeste si: Locuitorii Capitalei rămân fără apă caldă. Furnizarea va fi sistată la aproximativ o mie de blocuri
Compania a precizat că aceste întreruperi au fost reduse pe cât posibil pentru o bună administrare și funcționare a rețelei de distribuție a energiei electrice, pentru minimizarea disconfortului clienților.
Citeste si: Noi scumpiri la carburanți. Cât costă azi benzina și motorina
"Regretăm neplăcerile resimțite de clienți în cazurile în care aceste lucrări, efectuate pentru a preveni eventuale probleme în alimentare, perturbă temporar activitățile acestora", au transmis reprezentanții E-Distribuție Muntenia într-un comunicat de presă.
Care sunt zonele care vor rămâne fără curent electric în perioada 17-21 octombrie
Acestea sunt zonele din București, județul Ilfov și județul Giurgiu unde curentul electric va fi oprit temporar.
Citeste si: Cum poți să faci reducere la consumul de energie electrică în această perioadă?
Este studentă în anul al treilea la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității București. A absolvit profilul filologic al Colegiului Național Ion Creangă din Capitală.
Pasiunea ei pentru domeniul jurnalistic a început încă de pe vremea când era elevă în clasele primare. Fiind foarte dornică să afle mai multe lucruri despre mass-media și televiziune, Alexandra a urmat mai multe cursuri destinate copiilor și adolescenților.
Pe lânga pasiunea pentru jurnalism, Alexandra este foarte interesată de teatru și film. În liceu a urmat cursuri de actorie și a participat la festivaluri pentru liceeni., iar ,,Titanic Vals” de Tudor Mușatescu este piesa ei de teatru preferată.