Află cât costă o supă de fructe de mare la restaurantul lui Pescobar din Piatra Neamț!
Dacă ești un iubitor al preparatelor pe bază de fructe de mare și vrei să mănânci o supă la restaurantul lui Pescobar din Piatra Neamț, trebuie să știi că acest preparat costă 61 de lei pentru o porție de 500 de grame.
Ce conține supa de fructe de mare?
Porția de 500 de grame este alcătuită dintr-un mix de fructe de mare și alte ingrediente:
- Sos Napoli- 200 g
- Scoici- 60 g
- Creveți- 60 g
- Smântână vegetală- 50 g
- Vin alb de masă- 50 ml
- Inele de calamar- 40 g
- Ulei- 30 g
- Carne de scoici- 25 g
- Ceapă- 20 g
- Roșii cherry- 20 g
- Unt 82%- 20 g
- Usturoi- 10 g
- Sos de soia- 5 g
- Fulgi chilli- 1 g
Valori nutriționale
Această supă de fructe de mare are 700.57 Kcal.
Este important de menționat că supa conține următorii alergeni: moluște, pește, crustacee, gluten, soia și lapte. De asemenea, ingredientele provin din produse congelate, ceea ce garantează prospețimea și calitatea preparatului.
Citește și: „Izvorul tinereţii” se află în județul Neamț. Apa sa are proprietăţi care împiedică îmbătrânirea tenului
Piatra Neamț este un oraș situat într-un cadru natural deosebit, fiind traversat de râul Bistrița și înconjurat de munți. Acesta oferă numeroase atracții turistice, de la muzee și biserici istorice, până la peisaje pitorești pentru drumeții. Printre obiectivele cele mai cunoscute se numără Curtea Domnească, Cetatea dacică de la Bâtca Doamnei și Sinagoga veche.
Este absolventă a Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării, din cadrul Universității București, şi deţine o experienţă de 14 ani în cadrul presei din România.
Şi-a început cariera în presa scrisă, iar ulterior a făcut tranziţia către mediul online, în special pe segmentul SEO.
În prezent, ocupă poziţia de SEO Specialist pentru stirilekanald.ro şi radioimpuls.ro, din cadrul trustului Dogan Media.
Este pasionată de lectură, schi, drumeţii montane, de pictură şi de tot ce înseamnă tehnologie.