Caz revoltător în Brăila! Doi poliţişti, bătuţi cu pumnii şi picioarele pentru că au stricat o petrecere
Scene revoltătoare în Brăila! Doi poliţişti chemaţi pentru că într-o locuinţă se dădea o petrecere, iar vecinii erau afectaţi de zgomotul puternic, au fost bătuţi cu pumnii şi picioarele.
În cartierul Chercea din Brăila a avut loc seara trecută o petrecere de pomină. Mai mulţi localnici din apropierea străzii Victor Vâlcovici au reclamat că nu se pot odihni din cauza zgomotului. Astfel, un echipaj format din doi poliţişti s-a prezentat la uşa petrecăreţilor şi i-au cerut proprietarului locuinţei să se legitimeze. Bărbatul a devenit brusc violent, iar poliţiştii au încercat să-l mobilizeze.
În ajutorul proprietarului locuinţei au sărit şi alte persoane invitate la petrecere, iar poliţiştii
Cei doi poliţişti au duşi la spital, din cauza loviturilor primite, şi au primit îngrijiri medicale.