Caz revoltător în Râmnicu Vâlcea. Un profesor face declarații halucinante în fața elevilor: ,,Femeile nu au drepturi!”
Vasiloiu Virgil, profesor la Colegiul Național „Alexandru Lahovari”, din Râmnicu Vâlcea, le mărturisește elevilor, în timpul orelor de științe socio-umane, că „femeile sunt handicapate”, iar bărbații sunt ,,Dumnezeu pe pământ”.
Unul dintre elevii l-a înregistrat pe profesorul Vasiloiu Virgil în timp ce a aducea declarații jignitoare la adresa femeilor, iar apoi a publicat materialul pe YouTube.
Citeste si: VIDEO| Tot mai mulți indivizi încearcă să racoleze pe internet minore care să facă videochat
Elevul a postat declarațiile revoltătoare pe rețelele de socializare
„Știți că în Marea Britanie de un an de zile s-a schimbat legislația în sensul acordării drepturilor animalelor? Am dat drepturi, noi, bărbații, că noi dăm drepturi, restul sunt degeaba.
Același profesor a fost condamnat la muncă în folosul comunității și a fost amendat, în 2018, după ce și-a bătut unul dintre colegi.
În data de 11 noiembrie 2014, profesorul Liviu Tudor a sunat la Poliţie şi a anunţat că a fost lovit cu pumnii în faţă de colegul său Virgil Vasiloiu.
Este studentă în anul al treilea la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității București. A absolvit profilul filologic al Colegiului Național Ion Creangă din Capitală.
Pasiunea ei pentru domeniul jurnalistic a început încă de pe vremea când era elevă în clasele primare. Fiind foarte dornică să afle mai multe lucruri despre mass-media și televiziune, Alexandra a urmat mai multe cursuri destinate copiilor și adolescenților.
Pe lânga pasiunea pentru jurnalism, Alexandra este foarte interesată de teatru și film. În liceu a urmat cursuri de actorie și a participat la festivaluri pentru liceeni., iar ,,Titanic Vals” de Tudor Mușatescu este piesa ei de teatru preferată.