Descoperire terifiantă pe o plajă din Egipt. O creatura marină, cu colți și fără ochi i-a înspăimântat pe turiști
Rămășițele unei creaturi bizare a băgat spaima în oasele turiștilor de pe o plajă din Egipt. Creatura care "arată ca un orc din Stăpânul Inelelor" și care a fost găsită pe țărmurile Egiptului are colți, dar nu ochi.
Andrea Jud, în vârstă de 39 de ani, a fost cea care a găsit cadavrul înspăimântător fără ochi și cu dinții ascuțiți pe o plajă din Gabr el-Bint, în Peninsula Sinai din Egipt.
Asemenea unei creaturi din filmele SF, exact ca monstrul din filmul Alien, cadavrul avea două seturi de dinți- unul în celălalt- pentru a-și vâna prada.
„Nu l-am atins. Doar privindu-l mă făcea să mă simt neliniștită”, a declarat cea care a făcut descoperirea
„M-a înspăimântat. Arăta ca un orc din Stăpânul Inelelor”, a continuat Andrea, potrivit jurnaliștilor de la Daily Mail.
Oamenii de știință vor cerceta cadavrul bizar
Andrea, femeia care a găsit creatura pe malul apei susține că trupul acesteia a fost adus de valuri pe plajă.
Femeia a povestit: "Eram cu cortul împreună cu niște prieteni, am mers pe jos până la locația respectivă de-a lungul coastei din Dahab. Am văzut-o dimineața devreme, când mă întorceam de la mal.
Arăta foarte mort- pielea era uscată, gri închis și peticită. Are un cap distinctiv, cu o gură deschisă care-i arată dinții ascuțiți. Are o deschidere mai în spate pe cap, unde s-ar fi bănuit că sunt urechile, dar poate că erau branhiile. Nu am putut vedea niciun ochi. Corpul era lung și curbat, cu capătul îndreptat în sus spre cap, ca un căluț de mare.
Mai multe poze cu creatura bizară puteți vedea aici.
Imaginile au făcut înconjurul internetului
Disperată să știe mai multe despre creatura bizară, dar și să audă părerile oamenilor, Andrea, care este consultant elvețian în domeniul dezvoltării a împărtășit fotografiile sale cu un grup de identificare marină de pe rețelele de socializare.
Răspunsurile au fost pline de imaginație.
"Un pui de monstru din Loch Ness", a spus o persoană.
"Voldemort, cred", a răspuns altul, făcând referire la antagonistul din Harry Potter.
Alți internauți au sugerat că era o sirenă, un "demogorgon" - monstrul din serialul Stranger Things de pe Netflix- sau mai simplu, "un monstru de coșmar".
Internauții sunt de părere că gura și dinții monstrului oferă un indiciu
Anghilele sau Murenii sunt niște pești care au un al doilea set de fălci în interiorul gâtului lor- și atunci când un pește este prins între fălcile principale- acest al doilea set se lansează înainte, trăgând prada înapoi pentru a fi înghițită.
Dacă este vorba de o anghilă, este posibil ca soarele aspru egiptean să o fi ars dincolo de orice recunoaștere. În orice caz, modul în care a murit creatura- și cum a ajuns atât de departe dincolo de valuri- rămâne un mister.
Andrea a precizat: " Din câte știu, era prea departe în interior pentru a fi fost împinsă acolo de valuri. Localnicii pescuiau în apropiere și s-ar putea să fi fost prinsă de ei, dar nu era în apropierea altor urme de pescuit, cum ar fi scoicile de mare. Era pur și simplu singur”.
Este studentă în anul al treilea la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității București. A absolvit profilul filologic al Colegiului Național Ion Creangă din Capitală.
Pasiunea ei pentru domeniul jurnalistic a început încă de pe vremea când era elevă în clasele primare. Fiind foarte dornică să afle mai multe lucruri despre mass-media și televiziune, Alexandra a urmat mai multe cursuri destinate copiilor și adolescenților.
Pe lânga pasiunea pentru jurnalism, Alexandra este foarte interesată de teatru și film. În liceu a urmat cursuri de actorie și a participat la festivaluri pentru liceeni., iar ,,Titanic Vals” de Tudor Mușatescu este piesa ei de teatru preferată.