This browser does not support the video element.
Când zici bâlci, zici …de toate pentru toţi. Cum e vremea mustului şi a pastramei, românul s-a înveselit şi a ieşit la dans. Asta nu ar fi o cine ştie ce minune, doar că de la dans şi până la plimbatul tigăilor în ploaie e cam mare distanţa. ##VIDEO25824##
Micii pe gratar, o bere- doua servite pe indelete si uite asa ii vine romanului pofta de dans.
Mai cu o pastramioara sau o branza buna, cumpara chefliul si mananca de parca maine e sfasitul lumii.
Ne-am luat cu mancatul si am lasat dansul…sau nu. Priviti-i pe acesti dansatori desavarsiti! Sunt din Albesti Paleologul, locul unde unde timpul se masoara in miscari ametitoare. Intra in scena pe ploaie si baltoace: nea Ionica!
Nea Ionica nu se lasa, rupe hora si striga cat il tine gura, sa-l auda toata batatura.