Tanarul si-a pierdut viata, in noaptea de duminica spre luni, dupa ce a intrat cu masina in pasarela pietonala de pe soseaua Pipera, iar in urma impactului autoturismul a luat foc.
Baiatul conducea un autoturism Skoda, iar la un moment dat a pierdut controlul volanului si a intrat cu masina intr-un stalp al pasarelei pietonale de pe soseaua Pipera. In urma impactului, masina a luat foc, iar el a ramas incercerat.
La fata locului au ajuns echipaje ale ISU si ale Politiei, dar nu a mai putut fi salvat, fiind gasit carbonizat. Cel mai probabil, accidentul s-a produs din cauza vitezei.