„El s-ar fi dus să mute copilul din apartament”. Mărturia cutremurătoare a denunțătorului în cazul crimei din Berceni. Reacția halucinantă a mamei copilei când a auzit că fata ei e moartă
Unul dintre colegii de muncă ai femeii, mama fetiței de 12 ani găsită moartă în lada canapelei, a făcut declarații șocante. Ea și concubinul ei au ajuns în Spania împreună, iar la un moment dat, bărbatul s-ar fi întors în țară.
Denunțătorul în cazul crimei din Sectorul 4, care este și omul care a filmat-o pe mama fetiței, a făcut mărturii șocante.
Bărbatul a povestit despre momentul în care cei doi au ajuns în Spania pentru a se angaja și trebuiau să fie fotografiați.
„La ferma unde lucrăm când ne face contractele, ne face poze. Trebuie să semnăm în fiecare zi, semnăm pe poza noastră.
Prima zi n-a venit la muncă, că-l doare stomacul, că nu știu ce, probabil că nu știa. Aștepta să vină ea de la muncă să întrebe de ce ne-a făcut poze, pentru ce?
Pe 7 mai, el era plecat spre România, am înţeles de la ea că a ajuns în România, şi aşa e, a plecat pe 7, el pe 10 era în apartament.
Am înțeles tot la fel, de la ea, că ar s-ar fi dus, aşa bănuieşte ea, acum nu știu dacă acesta era planul, s-ar fi dus să o mute din apartament, dar fiind copilul prea mult în putrefacție n-a mai putut s-o mai mute", a spus denunţătorul pentru antena3.ro
Reacția halucinantă a mamei fetiței de 12 ani atunci când colegii i-au spus că fiica ei a fost găsită moartă
Mama fetiței de 12 ani ucisă și ascunsă în lada unei canapele a fost filmată de ceilalți muncitori români de la ferma din Spania unde lucra. Aceștia îi povesteau ce se întâmplă în țară, după ce au văzut povestea îngrozitoare la știri.
Colegii femeii au văzut știrile la televizor și în mediul online, împreună cu poza femeii. I-au citit acesteia ce scrie în presă cu privire la ea și fiica ei, care a fost găsită moartă în lada unei canapele.
„Ce zice aici... fii-ta, s-au făcut analizele ADN și este o copilă de 12 ani, găsită legată într-un sac.
Crezi că mint?”,
Citește și: Mama fetiței de 12 ani, găsită moartă în canapea a spus anchetatorilor că nu este vinovată
Prima dată, femeia nu a avut nicio reacție. Apoi s-a enervat că bărbatul o filma, dar nu a dat niciun fel de explicații.
Șeful fermei unde aceasta lucra a fost cel care a alertat autoritățile cu privire la prezența femeii pe teritoriul Spaniei.