Filmul Titanic revine pe marele ecrane, după 25 de ani de la lansare
La 25 de ani de la lansare, filmul Titanic, considerat unul dintre cele mai emoționante din toate timpurile, revine pe cinematografe.
După 25 de ani de la lansare, filmul Titanic revine în cinematografe, iar regizorul James Cameron a dorit să marcheze acest moment.
Acesta a anunțat că filmul Titanic va avea o continuare, care va ilustra povestea dintre Rose și Jack, într-o versiune actualizată.
Citește și: Ce se întâmplă cu averea Lisei Marie Presley? Artista a cheltuit toți banii lui Elvis
Tot atunci, James Cameron dezvăluia că filmul nu ar fi fost la fel dacă nu ar fi fost în distribuție aceeași actori, care au scris istorie, Leonardo DiCaprio și Kate Winslet.
Citește și: Tragedie în lumea artiștilor. Actrița Sanda Toma a murit. Aceasta avea 88 de ani
Tragedie în lumea artiștilor. Actrița Sanda Toma a murit. Aceasta avea 88 de ani
Potrivit reprezentanților Teatrului de Comedie, actrița Sanda Toma a decedat la vârsta de 88 de ani.
Aceasta s-a născut pe data de 27 octombrie 1934, la Bucureşti. Ea a urmat Institutul Sfânta Maria din strada Pitarmoş şi, ulterior, Liceul Gheorghe Lazăr. După multe oscilări între Politehnică şi Litere, Sanda Toma intră la Institutul de Teatru I.L. Caragiale, pe care îl absolvă, la clasa profesoarei Aura Buzescu.
Citește și: A murit o actriță din "Generația de aur". Doliu uriaș în România
A debutat în 1956 la Teatrul Naţional din Craiova, instituţie în care va juca până în 1958, urmând să revină în Bucureşti ca actor angajat al Teatrului Naţional până în 1960. În 1961, la invitaţia lui Radu Beligan, intră în echipa Teatrului de Comedie unde, până în 1994, "va fi un model de profesionalism, de conduită şi de calitate umană", arată reprezentanţii teatrului.
Citește și: VIDEO| O celebră actriță a murit. A fost considerată un sex-symbol
Jurnalistă, călătoare, optimistă. Un rezumat în trei cuvinte al Dianei Puiu.
A urmat cursuri de actorie timp de opt ani, a terminat Facultatea de Litere, Specializarea Jurnalism și Științele Comunicării din Iași, un master în Jurnalism Tematic, Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, București, iar în prezent urmează cursurile programului de master Cultură și Literatură Română din cadrul Facultății de Litere Bacău.
A urmat cursurile de jurnalism de la Palatul Copiilor Bacău pe tot parcurusl liceului, experiență ce i-a adus și câteva colaborări cu presa locală.
Diana are o experiență de trei ani ca reporter de teren al unui radio din Iași și un an de prezentator de știri.
Iubește tot ce ține de teatru, film, pictură și modă, fiind și organizator de evenimente culturale. Când nu este la birou sau pe teren, Diana se relaxează în natură și face fotografii, una din pasiunile ei.