Noi detalii despre relația dintre Teodora și Robert Lupu, călăul ei. Cei doi aveau tatuaje care se completau: o cheie și un lacăt

Teodora și Robert Lupu, fostul iubit care a omorât-o înainte de a se sinucide, aveau tatuaje care se completau.

Teodora a avut o relație cu Robert Lupu în urmă cu mai mulți ani.

La vremea respectivă, Teodora era minora și avea, mai exact, 14 ani. Iubitul ei devenit apoi și criminalul, Robert Lupu, avea 40 de ani. Cei doi au fost împreună doi ani, timp în care Teodora s-a declarat foarte atașată de el.

Mi-a arătat că era divorțat de șapte ani.

Doi am stat împreună, eram atașată de el și nu puteam să renunț. El era singurul om care știam că dacă pățesc ceva, e acolo lângă mine, declara Teodora despre Robert, în timpul emisiunii la care a participat cu Alex, soțul său.

Se pare că aceștia au decis să își marcheze iubirea și printr-un tatuaj. Potrivit informațiilor transmise de antena3.ro, Teodora și Robert Lupu aveau tatuaje care se completau, o cheie și un lacăt.

Citește și: Criminalul Teodorei Marcu, diagnosticat cu o boală teribilă. Robert Lupu aștepta să moară din clipă în clipă, după ce a refuzat tratamentul împotriva maladiei: „Soarta ți-o cam faci cu mâna ta”. Așa a decis să îi ia viața tinerei

Robert a împușcat-o mortal pe Teodora, apoi s-a sinucis

După ce s-au despărțit, Teodora a început o relație cu Alex, care ulterior i-a devenit soț.

Cei doi aveau împreună o fetiță, pe Emma, în vârstă de trei ani, iar Teodora era însărcinată cu al doilea copil.

Deși erau despărțiți, Robert nu a acceptat relația actuală a Teodorei. Bărbatul ar fi continuat să o urmărească, atât pe ea, cât și pe Alex și să îi amenințe cu moartea. Robert a ucis-o pe Teodora sâmbătă, 31 mai, în complexul în care aceasta locuia.

La momentul tragediei, Teodora își ținea fetița de trei ani în brațe. Robert a împușcat-o de patru ori, în burtă, în piept, în gât și în cap, iar Teodora nu a mai avut nicio șansă la viață. La câteva ore după ce și-a ucis fost iubită, Robert s-a sinucis.

Citește și: VIDEO Teodora a trăit un iad cu final anunțat. Robert Lupu, demonul din viața ei încă de când era minoră

Robert și Teodora ar fi continuat relația în timp ce aceasta era cu Alex

Robert și Teodora ar fi continuat să fie împreună și în timpul relației pe carea aceasta o avea cu Alex. Cei doi s-ar fi întâlnit la Onești, unde ar fi petrecut mai mult timp împreună.

Eu devenisem amantul cu ea în poziția de soție infidelă. Incredibilă situația și schimbarea de poli.

Papă lapte era prin țară cu spectacole, noi la Bacău, a scris Robert Lupu în cartea sa.

Tot în carte, Robert Lupu a mărturisit că sufere de cancer și refuzase tratamentul. 

Robert a ucis-o pe Teodora, apoi s-a sinucis, sâmbătă, pe 31 mai.


Editor web
Îți Recomandăm Și...
Parteneri