Doctorita se afla in timpul liber si lua masa alaturi de un grup de cunostinte, in acelasi restaurant aflandu-se si fiul femeii decedate, care, potrivit IPJ Vaslui, s-a ridicat de la masa, i-a dat acesteia doua palme si i-a reprosat ca este vinovata de moartea mamei sale.
"La sediul Politiei Municipiului
Vaslui a fost depusa o plangere. Politistii efectueaza cercetari si au intocmit dosar penal sub aspectul savarsirii infractiunii de loviri si alte violente", a declarat, miercuri, pentru AGERPRES, purtatorul de cuvant al IPJ Vaslui, Silvia Manta.
Citeste si: Bebe la 1 luna – dezvoltarea bebelusului si sfaturi pentru parinti- catena.ro
Citeste si: Suspectul crimei din Brăila a mărturisit tot ce s-a întâmplat în cabinetul stomatologic! Ce confesiune i-a făcut Marina Gavril înainte să fie omorâtă: "Mi-a zis că..."- wowbiz.ro
Mama barbatului a fost internata in luna octombrie, cu o stare generala proasta, medicii afirmand ca pacienta tinuse o cura de slabire cu bicarbonat de sodiu.
Femeia a fost supusa unei interventii chirugicale, dupa care a avut o evolutie satisfacatoare, insa in cateva zile a decedat. La acel moment, rudele femeii le-au reprosat cadrelor medicale ca sunt responsabile de decesul femeii si ca au anuntat familia cu intarziere despre moartea pacientei.