O femeie din Vâlcea a murit, după ce a fost înțepată de un bondar
O femeie din Vâlcea a murit, după ce a fost înțepată de un bondar și a intrat în șoc anafilactic.
O femeie din Vâlcea a murit, după ce a fost înțepată de un bondar
[Sursa foto: stirileprotv.ro]In articol:
O autospecială, cu echipaj din paramedici, a intervenit pentru a ajuta o femeie aflată în șoc anafilactic, în urma unei înțepături de bondar.
Victima de 50 de ani nu a răspuns la manevrele medicilor și a murit. Aceasta era din comuna Gradiștea, sat Obislavu.
Citeste si: Bărbat de 40 de ani din Iași, decedat după ce a fost înțepat de o albină
Un bărbat a decedat după ce a fost înțepat de o albină
Un bărbat în vârstă de 40 de ani, din comuna Ion Neculce din județul Iaşi, a decedat, la scurt timp după ce a fost înţepat de o
albină.Citeste si: „Te iubesc, Hoder” Jador a dat vestea printre lacrimi! Ce urmează să se întâmple- wowbiz.ro
Citeste si: Detalii șocante din accidentul cu Maserati în care și-au pierdut viața trei tineri. Cine erau victimele
Bărbatul a intrat în șoc anafilactic după o înţepătură de albină, transmite presa locală. Potrivit SMURD Iași, echipajul medical de urgență a găsit pacientul inconştient. În timpul mobilizării şi introducerii acestuia în ambulanţă pacientul a suferit un stop cardio respirator și nu a mai putut fi resuscitat.
Citeste si: A murit un cunoscut om de afaceri din România, după ce a fost înțepat de albine
Bărbatul a murit în ambulanță
La caz a mers o ambulanţă de tip C2, cu medic, de la substaţia Serviciului de Ambulanţă Judeţean din Târgu Frumos, care a găsit pacientul inconştient", a declarat Diana Cimpoeşu, coordonatorul SMURD Iaşi.
În timpul mobilizării şi introducerii acestuia în ambulanţă pacientul a suferit un stop cardio respirator. "S-au început manevrele de resuscitare cardio respiratorie, însă din păcate pacientul nu a răspuns manevrelor", a precizat șefa UPU-Smurd Iași.