1 din 2 | O fostă concurentă de la ”Puterea Dragostei” este hărțuită și urmărită de către un bărbat. Îi este frică să mai iasă din casă
2 din 2 | O fostă concurentă de la ”Puterea Dragostei” este hărțuită și urmărită de către un bărbat. Îi este frică să mai iasă din casă
Este vorba de Larisa Judele, tânăra a părăsit de ceva timp casa dragostei, iar acum, deși nu mai apare în emisiune, aceasta a fost terorizată și urmărită de către un bărbat care o caută obsesiv în fiecare zi.
Fosta concurentă de la ”Puterea Dragostei” este obișnuită cu atenția primită din partea fanilor încă de când aceasta era prezentă în concurs. Cu toate acestea, Larisa, a dat de un bărbat foarte insistent care îi trimite mesaje pe rețelele de socializare, ce pare să nu îi mai dea pace vreodată. Totodată, tânăra a ales să-l blocheze pe rețelele sociale și a crezut că situația s-a rezolvat. Însă bărbatul respectiv nu s-a lăsat atât de ușor, și-a făcut mai multe conturi false și a început să-i scrie.
”I s-a pus pata pe mine, dar la modul nasol. Îmi scrie email-uri în care spune că Dumnezeu a decis să fim împreună, că a auzit corul îngerilor, din-astea... E clar, este puțin dezechilibrat, puțin cam tare, și mă hăituiește acum. E blocat pe Facebook și Instagram, dar și-a făcut câteva conturi false, îmi scrie de pe ele, mă prind imediat că e tot el, are același discurs.
Larisa nu a fost singura agasată de către acest bărbat insistent
Larisa nu este singura care a trecut printr-o asemenea întâmplare. Bărbatul a început să le scrie și prietenelor ei și să se dea drept un psiholog. Fosta concurentă a show-ului “Puterea Dragostei” este speriată și s-a gândit să apeleze la ajutorul Poliției dacă situația va mai continua.
”I-a scris unei prietene de-ale mele cu care am tot apărut pe Instagram. I-a spus că e psiholog și că vrea să se întâlnească cu ea. Mi-a scris că știe și ce fac în timpul liber, mi-e frică să mai ies și pe stradă acum, dacă mă pândește pe undeva și îmi face ceva? Cred că, până la urmă, o să apelez la Poliție, să primească un ordin de restricție ceva, că așa nu pot să trăiesc”, a adăugat Larisa Judele.
Citeste si: O nouă idilă în casa „Puterea Dragostei”? Pe cine a pus ochii Cristian Marinescu
Larisa și Bogdan Mocanu au fost la un pas de o relație amoroasă
Larisa Judele a cunoscut succesul prin intermediul emisiunii “Puterea Dragostei”.
”Bogdan Mocanu este, probabil, cel mai bun băiat de la Puterea Dragostei. Ce pot să spun de el? Mi-a plăcut și cum arată, și cum se comportă, și faptul că era genul de bărbat destul de sigur pe el.