Opt persoane au ajuns la spital în urma unui accident produs pe DN 10
Opt persoane, dintre care patru copii, au ajuns la spital, marți după-amiază, în urma unui accident rutier.
Un accident s-a petrecut în localitatea buzoiană Sătuc, pe DN 10, marți după amiază. Opt persoane au ajuns la spital.
În accident au fost implicate o autoutilitară și un autoturism.
Citeste si: Un șofer băut s-a răsturnat cu mașina într-o râpă
„În urma accidentului rutier de pe raza localităţii Sătuc, la U.P.U.-SMURD au fost transportate 8 victime, cu vârste cuprinse între 4 şi 72 de ani. Toate cele 8 victime ale accidentului rutier au suferit traumatisme şi contuzii şi se află, în continuare, în investigaţii. Ulterior, se va stabili dacă vor rămâne internate în spital”, a transmis purtătorul de cuvânt al SJU Buzău.
Citeste si: Accident rutier de ultim moment: șapte persoane sunt implicate
Șapte persoane au fost implicate într-un accident rutier
Un accident rutier a avut loc, în urmă cu puțin timp, la Bihor pe DN 1E 60. Șapte persoane sunt implicate în nefericitul eveniment, între localităţile Groşi şi Auşeu.
SU Bihor a precizat că femeia aflată în stop cardio-respirator nu a putut fi salvată.
Citeste si: Tragedie pe DN11: Două persoane au murit într-un grav accident rutier
Celelalte şase persoane au fost transportate la spital.
Un accident rutier în care au fost implicate șapte persoane- patru adulți şi trei copii- s-a produs marți dimineaţă în judeţul Bihor, pe DN
1E 60, între localitățile Groşi şi Auşeu. O persoană se află în stop cardio-respirator, fiind supusă manevrelor de resuscitare.
Ce au transmis autoritățile
„Pompierii militari şi echipajele medicale intervin în momentul de faţă pentru salvarea victimelor unui accident rutier produs între localitățile Groşi şi Auşeu, pe DN 1E 60, eveniment în care au
Jurnalistă, călătoare, optimistă. Un rezumat în trei cuvinte al Dianei Puiu.
A urmat cursuri de actorie timp de opt ani, a terminat Facultatea de Litere, Specializarea Jurnalism și Științele Comunicării din Iași, un master în Jurnalism Tematic, Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, București, iar în prezent urmează cursurile programului de master Cultură și Literatură Română din cadrul Facultății de Litere Bacău.
A urmat cursurile de jurnalism de la Palatul Copiilor Bacău pe tot parcurusl liceului, experiență ce i-a adus și câteva colaborări cu presa locală.
Diana are o experiență de trei ani ca reporter de teren al unui radio din Iași și un an de prezentator de știri.
Iubește tot ce ține de teatru, film, pictură și modă, fiind și organizator de evenimente culturale. Când nu este la birou sau pe teren, Diana se relaxează în natură și face fotografii, una din pasiunile ei.