Un avion plecat din Mexic a creat panică în zbor, după ce un motor a luat foc. La bordul avionului se aflau 120 de persoane.
Motivul pentru care motorul ar fi explodat a fost o defecțiune tehnică care a dus la explozia unei turbine. Incidentul a avut loc la 15 minute după decolare. Aeronava transporta 120 de persoane și se îndrepta spre Los Angeles, California.
Citeste si: Biletele ieftine de avion, pe cale de dispariție
Avionul a fost nevoit să aterizeze pe același aeroport după 43 de minute.
Reprezentanții companiei nu au făcut nicio declarație.
Citeste si: VIDEO| Tragedie în Grecia: Un avion cargo s-a prăbuşit. Opt persoane au murit
Un avion Cargo s-a prăbușit în Grecia
O tragedie a avut loc pe 17 iulie, în Grecia. Un avion cargo s-a prăbușit, iar opt oameni și-au pierdut viața.
Citeste si: VIDEO- Vești proaste pentru românii care călătoresc. Biletele de avion se scumpesc cu 30-40%
Avionul s-a prăbuşit în cele din urmă în apropierea satului Paleochori, într-o zonă nelocuită. Se află la aproximativ 40 de kilometri de aeroport.
La bord erau opt persoane. Din păcate, niciuna dintre ele nu a supravieţuit accidentului.Citeste si: Incident pe aeroportul Mihail Kogălniceanu. O aeronavă privată a fost avariată și înlăturată de pe pistă
Conform unor surse, avionul transporta arme şi/sau muniţie pentru Ucraina. Martorii au menționat că au fost auzite mai multe explozii la scurt timp după accident.
Zona a fost evacuată imediat
Inițial, Pompierii şi serviciile de urgenţă au intervenit la faţa locului. După câteva momente,-au retras în aşteptarea sosirii unor echipe speciale. Doi salvatori au fost transportaţi la spital din cauza problemelor respiratorii. De asemenea, tuturor celor prezenţi li s-a ordonat să părăsească imediat zona.
Citeste si: Sute de angajați Tarom amenință cu greva, de marți. Între ce ore nu vor decola avioanele
Jurnalistă, călătoare, optimistă. Un rezumat în trei cuvinte al Dianei Puiu.
A urmat cursuri de actorie timp de opt ani, a terminat Facultatea de Litere, Specializarea Jurnalism și Științele Comunicării din Iași, un master în Jurnalism Tematic, Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, București, iar în prezent urmează cursurile programului de master Cultură și Literatură Română din cadrul Facultății de Litere Bacău.
A urmat cursurile de jurnalism de la Palatul Copiilor Bacău pe tot parcurusl liceului, experiență ce i-a adus și câteva colaborări cu presa locală.
Diana are o experiență de trei ani ca reporter de teren al unui radio din Iași și un an de prezentator de știri.
Iubește tot ce ține de teatru, film, pictură și modă, fiind și organizator de evenimente culturale. Când nu este la birou sau pe teren, Diana se relaxează în natură și face fotografii, una din pasiunile ei.