Patru persoane, între care doi copii, rănite pe DN 1 de roţile desprinse ale unei semiremorci

Accident rutier

(Sursa foto: iStock)

Patru persoane au fost rănite, în noaptea de luni spre marţi, de roţile desprinse ale unei semiremorci, incidentul rutier având loc pe DN 1, în afara localităţii Băicoi.

Printre persoane rănite se află și doi copii. Toate cele patru persoane au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale.

Patru persoane au fost rănite, în noaptea de luni spre marţi, de roţile desprinse ale unei semiremorci

Conform polițiștilor, vehiculul era condus de un bărbat în vârstă de 46 de ani, care ar fi pierdut roţile din spate ale semiremorcii.

Citeste si: Tragedie în județul Olt. Un bărbat a murit după ce a fost acroşat de un poliţist care mergea în marşarier

Roțile desprinse au izbit două autoturisme, conduse de doi bărbaţi cu vârstele de 32, respectiv 34 de ani, şi de un alt ansamblu de vehicule format din autoutilitară şi semiremorcă, condus de un bărbat în vârstă de 31 de ani.

Printre persoanele rănite se află și doi copii

În urma impactului, bărbatul în vârstă de 32 de ani, o femeie în vârstă de 30 de ani şi doi minori în vârstă de 4 ani, toţi din acelaşi autoturism, au fost răniţi, fiind transportaţi la o unitate medicală în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate.

Citeste si: Şapte persoane au fost implicate într-un accident rutier, la Vâlcea. Două persoane au fost grav rănite, una dintre acestea suferind o amputare de braţ

No ad for you

Conducătorii auto au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.


Autor

A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.

Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.

”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.

Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri