Fiica lor, sănătoasă, s-a născut în cursul dimineţii, la un spital din Londra, a declarat o purtătoare de cuvânt a familiei.
Premierul britanic Boris Johnson şi soţia sa, Carrie, au anunţat joi că au o fetiţă, informează Reuters.
Boris Johnson a devenit tătic
„ Atât mama, cât şi fiica se simt foarte bine. Soţii doresc să mulţumească echipei strălucite de maternitate a NHS (National Health Service, serviciul naţional de sănătate- n. red.) pentru toate îngrijirile şi sprijin", arată un comunicat al purtătoarei de cuvânt.
Citeste si: Joe Biden și Vladimir Putin, discuții virtuale despre Ucraina şi alte subiecte disputate
Premierul britanic refuză să spună câți copii are
Boris şi Carrie Johnson s-au căsătorit în mai anul acesta şi aveau deja un fiu, Wilfred, născut în aprilie 2020.
Premierul a mai fost căsătorit de două ori şi refuză să spună câţi copii are.
A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.
Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.
”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.
Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.