Nicușor Dan
Nicușor Dan a fost amendat chiar în parcarea Primăriei Capitalei. Edilul a recunoscut că a uitat să plătească pentru locul de parcare.
Edilul Capitalei a recunoscut că a fost amendat pentru gestul său, el ar fi vrut să prelungească durata locului de parcare ocupat printr-un sms, dar din cauza unui apel telefonic ar fi uitat.
Nicușor Dan a fost amendat în parcarea Primăriei Capitalei
" Am luat în parcarea din jurul Primăriei, pentru că mergeam către o conferință de presă, trebuia să-mi prelungesc ora prin SMS, m-a sunat cineva, în fine, am uitat să fac asta și am ieșit din cât plătisem.
De la data de 15 august, parcarea în centrul Bucureștiului este permisă doar cu plată și au fost stabilite doar trei zone în care se poate parca.
Cât costă să-ți parchezi mașina în centrul Capitalei
Pentru zona zero, o oră de parcare costă 10 lei, pentru zona 1, tariful este de 5 lei, în timp ce pentru zona 2, de 2,5 lei pe oră, în intervalul orar 07:00-23:00.
Nicușor Dan a susținut că prin acest demers va încuraja bucureștenii să folosească mai mult transportul în comun.
A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.
Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.
”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.
Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.