“Ramo”, o poveste impresionantă despre revolta în numele iubirii, din 7 februarie, la Kanal D!

“Ramo”, o poveste impresionantă despre revolta în numele iubirii, din 7 februarie, la Kanal D!

Din 7 februarie, în fiecare luni şi marţi, de la ora 23:30, imediat după “Fiica ambasadorului”, iubitorii serialelor turceşti vor putea urmări la Kanal D o nouă producţie de succes: “Ramo”.

Telespectatorii îl vor recunoaşte în mijlocul acţiunii, în rolul principal, pe  Murat Yildirim, unul dintre cei mai talentaţi şi apreciaţi actori ai Turciei, pe care l-au urmărit în “ASI – împotriva destinului” şi în “Dragoste şi ură”, ambele producţii difuzate de Kanal D.

Serialul spune povestea inspirată din realitate a lui Ramo, un om care se revoltă împotriva unui sistem sufocant, nedrept. Producţia face radiografia unor conflicte de familie, a prieteniei, dragostei şi a nevoii de justiţie. Totul se petrece într-un orăşel din sudul Turciei, dominat de sărăcie şi corupţie.

Citeste si: Aproape 2 milioane de români, cu ochii pe serialul “Fiica ambasadorului” #Kanal D lider de piață, pe două segmente de public, cu episodul difuzat aseară

  Ramo este liderul unui grup infracţional, cu reguli proprii şi specializat în furtul de benzină, acţionând pentru o puternică familie a comunităţii, ce controlează întreaga zonă.

În tot acest climat al nedreptăţii, în Ramo se trezeşte spiritual justitiar, acesta întelegând răul care se propagă asupra întregii comunităţii în care trăieşte. Revolta este consecinţa iubirii pentru cei dragi, în cazul lui Ramo.  Rana sufletească cea mai adâncă a lui Ramo este factorul declanşator al dorinţei lui de luptă cu toată lumea. Razboiul lui nu va fi doar împotriva duşmanilor, ci şi împotriva familiei pentru care lucrează, a prietenilor.
Mai mult decât atât va fi o luptă cu el însuşi. În tot acest tumult de sentimente şi evenimente, cel mai mare test al său va fi dragostea, pentru că singura femeie pe care o va iubi este Sibel (Esra Bilgic), fiica celui împotriva caruia se ridică la luptă.

 Nu pierdeţi din 7 februarie, în fiecare luni şi marţi, de la 23:30,  imediat după “Fiica ambasadorului”, un serial plin de emoţie şi acţiune: “Ramo”! 


Autor

Jurnalistă, călătoare, optimistă. Un rezumat în trei cuvinte al Dianei Puiu.

A urmat cursuri de actorie timp de opt ani, a terminat Facultatea de Litere, Specializarea Jurnalism și Științele Comunicării din Iași, un master în Jurnalism Tematic, Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, București, iar în prezent urmează cursurile programului de master Cultură și Literatură Română din cadrul Facultății de Litere Bacău.

A urmat cursurile de jurnalism de la Palatul Copiilor Bacău pe tot parcurusl liceului, experiență ce i-a adus și câteva colaborări cu presa locală.

Diana are o experiență de trei ani ca reporter de teren al unui radio din Iași și un an de prezentator de știri.

Iubește tot ce ține de teatru, film, pictură și modă, fiind și organizator de evenimente culturale. Când nu este la birou sau pe teren, Diana se relaxează în natură și face fotografii, una din pasiunile ei.

Îți Recomandăm Și...
Parteneri