Robert Turcescu a fost invitat în cadrul emisiunii „40 de întrebări cu Denise Rifai” unde a făcut mărturisiri inedite. Prezentatoarea emisiunii i-a adresat o întrebare delicată, iar el a răspuns. Bărbatul a comentat un episod, care a avut loc în urmă cu nouă ani, pe atunci îi adresa jigniri unei sportive celebre.

Citeste si: Raluca Turcan, duminică, la "40 de întrebări cu Denise Rifai"

Robert Turcescu a fost revoltat pe atunci din cauza faptului că Nadia Comăneci a făcut reclamă la margarină. El consideră că un simbol al sportului românesc nu are cum să facă așa ceva. Turcescu a emis un val de jigniri.

„Nadia Comăneci poate să-şi bage-n fund reclama ei la margarină? Vai mama ei de cerşetoare, ce-a ajuns… I-aş da numai zece… şuturi în fund! O nemernică, vinde otrava pe arginţi!”, a scris acesta pe Facebook la vremea respectivă.

Citeste si: Ce cantitate de lapte consuma un bebelus? Tabel cantitate lapte bebelusi- catena.ro

Citeste si: Oamenii dintr-un sat au fost șocați când au văzut că un munte de gunoaie le bloca singurul drum de acces în localitate- antena3.ro

Citeste si: Cel mai scump oraș din lume este în Europa. Chiria este cu 340% mai scumpă decât în București- stirileprotv.ro

Citeste si: Toni Grecu, invitat duminică la “40 de întrebări cu Denise Rifai”

Robert Turcescu regretă jignirile de atunci. Acest lucru a fost suprins în emisiunea „40 de întrebări cu Denise Rifai”, difuzată doar la Kanal D. El a recunoscut că nu a ales termenii potriviți pentru a transmite nemulțumirea lui. Însă, în continuare, blamează faptul că Nadia Comăneci a acceptat acel rol.

Ce a transmis Robert Turcescu

În cadrul show-ului televizat, Robert Turcescu a făcut declarații surprinzătoare. „A fost o exagerare din partea mea, nu am apucat să îmi cer scuze față de Nadia Comăneci. Pentru că nu ne-am intersectat niciodată după acel moment. Uneori, ziariștii, și nu numai, exagerează. Se lasă luați de val. Mi s-a întâmplat și mie de mai multe ori în viață. A fost un moment de revoltă. Revolta mea nu era…poate că am canalizat-o greșit la acel moment pe Nadia Comăneci. Mă deranja ideea de a face astfel de reclame în școală, filmarea a fost făcută într-o școală la un produs care este recomandat minorilor cu atenta supraveghere a părinților, ca să spunem așa.

E clar că nu e un aliment sănătos, sunt în continuare adeptul acestei idei. Mi s-a întâmplat și mie, așa cum li s-a întâmplat și altora, să exagerez. Aia a fost o exagerare, la acel moment. Nu am niciodată un sentiment că nu pot sau că nu vreau să îmi cer scuze. Când trebuie să îmi cer scuze, îmi cer scuze. A fost un moment în care am exagerat, dacă e nevoie pot îmi prezint scuzele public în emisiunea asta. Îmi pare rău, dar problema de fond rămâne.”,

a zis acesta.

Citeste si: Carmen Tănase face dezvăluiri impresionante duminică, la “40 de întrebări cu Denise Rifai”!

Citeste si: Ce trebuie să facă angajații de la privat pentru a intra în posesia voucherelor de vacanță în 2025? Este vorba de o valoarea maximă de 24.300 de lei- kfetele.ro

Citeste si: Anunțul care zguduie folclorul românesc. O cântăreță celebră părăseşte lumea muzicală pentru totdeauna: "După o lungă şi grea suferinţă a plecat să cânte în ceruri"- radioimpuls.ro

Citeste si: Concedieri masive în România. Ce companii au anunțat disponibilizări în următoarea perioadă: Mii de angajați rămân fără loc de muncă- antena3.ro

Robert Turcescu a adăugat: „De altfel, reclama respectivă a și fost retrasă după scandalul care s-a iscat la acel moment. Din punctul ăsta de vedere nu știu dacă a meritat, nu a meritat, dar s-a întâmplat un lucru bun”.

Citeste si: Regulile pe care Maia Morgenstern le încălcă în mod frecvent: „Mintea îmi spune că nu ar trebui să le fac, dar inima se topește”


Abonează-te pe


Partenerii nostri
Clipul zilei pe stirilekanald.ro:
Te-ar putea interesa si