S-a aflat motivul real al dublei crime din Buftea. Ce s-a auzit din apartamentul celor două femei
O nouă crimă a zguduit România! Un cetăţean străin a înjunghiat mortal două femei, chiar în apartamentul acestora din Buftea, judeţul Ilfov.
Oribila crimă a fost comisă duminică seara. Bărbatul în vârstă de 50 de ani, cetăţean irakian, a aflat că iubita sa îl înşală. După o ceartă zdravănă, bărbatul orbit de furie a înjunghiat-o şi pe femeie şi pe mama acesteia.
“Astăzi (duminică- n.r.), în jurul orelor 17:30, am primit un apel pe 112 prin care un bărbat de naţionalitate străină ne informa că a săvârşit o dublă crimă. Poliţiştii s-au deplasat la faţa locului, unde au luat legătura cu bărbatul.”, a declarat Ciprian Romanescu, purtător de cuvânt IPJ Ilfov.
Martorii spun că au auzit cearta şi chiar împuşcături.
“S-au auzit nişte împuşcături şi ”nu mai da, nu mai da, mă doare”. După care a tras de trei ori. Am ieşit afară.
“Pe el îl ştiu, dar nu ştiu cine era ea. Părea om bun, da ştiu eu ce e în casă?”, spune o femeie.
După ce le-a înjunghiat, bărbatul a fost cel care a sunat la 112 să anunţe ce a făcut. La sosirea echipajelor de Poliţie şi Ambulanţă, bărbatul a devenit agresiv.
Bărbatul a fost atât de violent încât l-a atacat pe unul dintre agenţii de poliţie. Ca să se apere, acesta a folosit arma din dotare. Medicii au încercat să-i salveze viaţa bărbatului, însă în zadar. A fost declarat şi cel de-al treilea deces.