Scandal între doi bărbați din județul Olt. Unul dintre bărbați, pădurar, a fost acuzat că a furat lemne.
Potrivit IPJ Olt, un bărbat în vârstă de 55 de ani a anunțat Poliția cu privire la un furt în desfășurare, un bărbat care fura lemne. Până la sosirea polițiștilor, între cei doi bărbați a avut loc un scandal .
Focul de avertisment al pădurarului
Pădurarul a tras un foc de avertisment în plan vertical, cu un pistol neletal pe care îl deținea în mod legal.
Ce au transmis autoritățile
„Ulterior, pădurarul l-ar fi lovit cu mânerul pistolului pe bărbatul de 55 de ani. La 112 a sunat și pădurarul pentru a anunța că a fost lovit în cap cu o bâtă. La fața locului s-au deplasat trei echipaje de poliție și o grupă de luptători din cadrul Serviciului de Acțiuni Speciale Olt. Conflictul a fost aplanat, iar arma a fost ridicată în vederea continuării cercetărilor. Pădurarul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slatina, pentru îngrijiri medicale”, au declarat reprezentanții IPJ Olt.
Oamenii legii au întocmit dosar penal pentru infracțiuni de lovire sau alte violențe.
Este absolventă a Facultății de Jurnalism și Științele Comunicării din cadrul Universității București, specializarea Jurnalism și a urmat cursurile unui masterat în Resurse Umane.
A fost atrasă din timpul liceului de domeniul jurnalistic, motiv pentru care încă de pe băncile facultății a trecut prin redacțiile unor publicații și posturi de televiziune.
Și-a început cariera în presă în anul 2021 ca redactor pentru site-ul stirilekanald.ro, unde se află și astăzi și unde pune în practică pasiunea pentru jurnalism.