Un tânăr de 18 ani din cartierul Sătmărel, din municipiul Satu Mare a fost găsit spânzurat, în această dimineață, de un copac din curtea unui imobil. Se bănuiește că tânărul suferea de o depresie puternică.
În această dimineață, polițiștii din Satu Mare au fost sesizați cu privire la sinuciderea unui tânăr de 18 ani, din cartierul Sătmărel.
În ce circumstanțe s-a produs tragedia?
În dimineața sinuciderii, tânărul s-a deplasat la locuința unei rude, în Sătmărel, unde s-a sinucis prin spânzurare de un copac din curtea imobilului.
Medicii de pe ambulanță s-au prezentat la fața locului, însă, în cele din urmă, au constatat decesul. Trupul neînsuflețit al băiatului a fost transportat la Prosectura Satu Mare, în vederea efectuării necropsiei. În acest moment, nu există suspiciuni în vederea săvârșirii vreunui omor.
Tânărul suferea de depresie de ceva timp
Conform unor surse, Alin suferea de o depresie puternică de o perioadă de timp.
Alin a lăsat un bilet de adio pentru iubita lui
Înainte de tragedie, tânărul a lăsat un bilet de adio prin care i-a adresat iubitei lui mai multe lucruri personale.
De asemenea, a mai lăsat și un ghiozdan, care conținea pijamalele și telefonul lui.Vanessa, iubita lui Alin și-a exprimat regretele printr-un mesaj postat pe rețelele de socializare: „Îngerul meu păzitor. Nu îmi vine să cred că ai plecat într-o lume atât de departe… M-ai lăsat cu sufletul gol. Nu am crezut că există o durere atât de mare pe lumea asta. Ai lăsat atâta durere în urma ta… Aș da orice sa fiu eu în locul tău… Sper că lumea de acolo e mai bună și că o să ne întâlnim cândva. Te iubesc și te voi iubi pentru totdeauna!”