
Sinucidere sau crimă în Timișoara?
Un bărbat în vârstă de 58 de ani din Timișoara a fost găsit fără viață, joi dimineața, pe trotuar, după ce a căzut de la etajul doi al unui bloc de locuințe. Soția sa le-a povestit anchetatorilor că bărbatul repara o chiuvetă în bucătărie, iar la un moment dat a sărit pe geam.
Polițiștii Secției 3 Timișoara au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană s-ar fi aruncat de la etaj pe strada Smeurișului din localitate, potrivit presei locale.
Citeste si: Trei bărbați din Timișoara s-au luat la bătaie, iar unul dintre ei a intervenit cu o bâtă
Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat că cele sesizate se confirmă, fiind vorba de un bărbat, în vârstă de 58 de ani, care s-a aruncat de la etajul 2 al blocului în care locuia.
În ciuda intervenției rapide a echipajelor de salvare, bărbatul a decedat, informează DeBanat.ro.
Sinucidere învăluită în mister
Potrivit sursei citate, întâmplarea este cu atât mai şocantă cu cât soţia victimei se afla în casă, mai exact în baie, şi spune că nu a ştiut ce s-a întâmplat.
Potrivit Tion.ro, bărbatul repara o chiuvetă în bucătărie, iar la un moment dat a sărit pe geam, de la etajul al doilea.
Citeste si: Sinucidere șocantă cu arma din dotare
Soția lui a observat că lipsește, iar când s-a uitat pe geam l-a văzut întins la pământ.
Polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.
Citeste si: Un copil de un an a fost călcat de mașină în curtea casei
În luna mai a acestui an, o tragedie fără margini a avut loc tot în Timișoara.
O femeie, în vârstă de 32 de ani, a decis să-și pună capăt zilelor și să se arunce de pe terasa unui bloc cu 10 etaje, în timp ce își ținea în brațe cei doi copii. Din nefericire, în urma impactului, toți trei au decedat.
Incident asemănător în Cluj-Napoca
ISU Cluj a anunțat joi că o persoană a căzut de la înălțime pe strada Soporului dinn oraș.
Incidentul s-a produs joi dimineața, în jurul orei 11:35, potrivit StiriCluj.ro.