Accesul la o stație de metrou din București va fi închis parțial timp de o săptămână. Este vorba de stația de metrou Mihai Bravu și de accesul spre stația Dristor 1. Ce mesaj a postat Metrorex pe pagina sa de Facebook?
Stația de metrou Mihai Bravu din Capitală intră în lucrări de reparații, anunță oficialii Metrorex pe pagina de Facebook a instituției.
Anunțul Metrorex despre stația Mihai Bravu
Metrorex informează că de miercuri, 24 aprilie, până marți, 30 aprilie, ora 14.30, accesul B al stației de metrou Mihai Bravu, va fi închis pentru lucrări.
Citește și: VIDEO- Haos la metrou în această dimineață! Ușa unui tren s-a stricat după ce un călător a forțat-o
"Vă informăm că, în perioada 24.04.2024, începând cu ora 09:00 până pe 30.04.2024, ora 14:30, accesul B (ieșirea spre Bd. Mihai Bravu, spre Dristor 1), al stației de metrou Mihai Bravu, va fi închis pentru lucrări", au transmis cei de la Metrorex.
Lucrările constau în decopertarea suprafețelor placate și refacerea acestora prin tencuirea pereților, au anunțat oficialii metroului bucureștean.
Pe toată perioada lucrărilor, zona va fi asigurată corespunzător prin delimitare cu bandă de semnalizare și plasă de protecție.