Sute de droguri au fost găsite din întâmplare în Pădurea Băneasa din București de persoane pasionate de istorie. Aceștia au făcut descoperirea întâmplător, în timp ce ce căutau antichități cu ajutorul unor detectoare de metale.
Polițiștii bucureșteni au primit un apel la 112 prin care erau anunțați că au fost găsite câteva colete suspecte lângă Academia de Poliție Alexandru Ioan Cuza în Pădurea Băneasa de lângă București, potrivit TVR.
Pachete pline cu droguri
Descoperire incredibilă a fost făcută de persoane pasionate de istorie care căutau antichități cu ajutorul unor detectoare de metale.
Oamenii au săpat în pământ și au găsit ambalaje din folie de aluminiu, care ar fi declanșat senzorii de metale.
Citește și: Șapte români au fost arestați după ce au obligat mai multe fete minore să se prostitueze
Se pare că pachetele conţineau 6 pungi cu pastile roz, inscripționate cu numele unei băuturi energizante. Agenții veniți la fața locului și-au dat seama imediat că era vorba despre droguri.
Mai mult, pastile cu sigle asemănătoare au fost capturate în diverse state europene și în America de Nord.
Citește și: Noi detalii legate de incendiul de la spitalul din Piatra Neamț ies la iveală
Poliţiştii încearcă acum să afle cum au ajuns drogurile acolo și cine este pe traficantul care le-a ascuns în pădure.
Distracție de zile mari la un liceu din Râmnicu Vâlcea
O zi obișnuită la liceu s-a transformat într-o adevărată distracție.
În cadrul Colegiului Mircea cel Bătrân din Râmnicu Vâlcea, la ora de fizică, un elev a început să facă tumbe în fața clasei.Ca și cum nu era de ajuns, un profesor a decis că orele sunt prea dificile, astfel că s-a întins pe catedră, iar una din elevele sale l-a întrebat: „Vreți să vă facem un masaj?”
Citește și: 23 ianuarie 2023 zi liberă? Cine nu muncește luni și cum se recuperează această zi. Decizie de ultim moment
În cele două videoclipuri se poate observa cum elevii fac tumbe, iar profesorii stau întinși pe catedră. Ora de fizică pare să fie acum mult mai interesantă.
A absolvit Facultatea de Limbi și Literaturi Străine, iar ulterior a obținut un master în comunicare digitală.
”Sunt o fire curioasă și dornică de a învăța tot timpul lucruri noi. Printre interesele mele se numără călătoriile, cititul și social media. Întotdeauna mi-a plăcut să scriu și să folosesc cuvintele pentru a transmite mai departe povești oamenilor. De asemenea, îmi place să fiu tot timpul informată, astfel că job-ul de redactor de știri a venit ca o potrivire perfecta”.
Îi place rapiditatea cu care circulă informația în mediul online și adrenalina pe care o oferă o știre de ultimă oră:
”Cred cu tărie că viitorul jurnalismului cuprinde și zona digital”.