Stiri Actuale
Buzău: Femeia venită din Italia cu suspiciune de coronavirus a fost transferată la centrul de carantină de la Arbănaşi
Femeia care a venit din Italia după ce a intrat în contact cu o persoană ce prezintă semne de îmbolnăvire cu coronavirus, a fost transferată în noaptea de duminică spre luni în tabăra de la Arbănaşi, unde autorităţile buzoiene au decis că sunt condiţii pentru a fi izolaţi suspecţii de coronavirus.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Prefecturii Buzău, Denisa Irimia, transferul s-a realizat în condiţii de siguranţă, iar femeia va fi supravegheată deocamdată de un asistent din cadrul DSP Buzău. Femeia nu prezintă semne de boală la acest moment.
”Femeia a fost transferată azi noapte cu o ambulanţă specială. I-au fost...