Stiri Externe
Peste 50 de migranți au fost prinși când încercau să iasă ilegal din România, ascunși într-un TIR
Polițiștii de frontieră Arad, de la Punctele de Trecere a Frontieri Nădlac și Nădlac II, au prins 52 de migranți din diverse țări care au încercat să treacă ilegal frontiera.
Migranții ar fi vrut să ajungă în Ungaria, ascunși într-un TIR. ”În data de 29.11.2022, la Punctul de Trecere a Frontierei Nădlac II, s-a prezentat pentru efectuarea formalităţilor de frontieră, pe sensul de ieşire din ţară, un cetăţean turc, aflat la volanul unui ansamblu rutier înmatriculat în Turcia ....