Tragedie în Suceava! Doi muncitori au murit după ce au căzut într-un cămin pentru apă uzată
Tragedia s-a petrecut în Suceava, unde doi muncitori de 30 și 48 de ani au decedat după ce au căzut într-un cămin de vizitare a unor pompe de recirculare a apei uzate.
Cei doi bărbați au căzut la o adâncime de 5 metri.
„Pompierii militari au intervenit, în oraşul Siret, pentru extragerea a două persoane care efectuau lucrări de mentenanţă la un cămin de vizitare a unor pompe de recirculare a apei uzate şi care au căzut în interiorul acestuia, la o adâncime de aproximativ 5 metri”, anunţă, marţi, ISU Suceava, conform News.ro.
Salvatorii care au ajuns la fața locului au extras victimele, care erau în stare de inconştienţă, iar cadrele medicale au început manevrele de resuscitare.
„În ciuda manevrelor de resuscitare efectuate de cadrele medicale şi paramedicale, pentru cele două victime nu a mai putut fi făcut nimic, fiind declarat decesul”,
Oamenii legii au deschis o anchetă în acest caz și fac cercetări pentru a determina circumstanțele în care s-a produs tragedia.