Un bărbat și-a montat pe mașină o sirenă asemănătoare mașinii de Poliție. Acesta a ajuns pe mână autorităților
Un bărbat și-a dotat mașina de lux cu sirene în culoare roșu-albastru, culori utilizate doar de mașinile Poliției Române, apoi a plecat să facă o cursă.
Bărbatul din comuna argeșeană Berevoiești și-a dotat mașina cu sistemul de iluminat folosit doar de Poliție, apoi a plecat să facă o cursă cu mașina. În timp ce se circula încercând să se dea în spectacol pe un drum public, bărbatul s-a intâlnit cu oamenii legii.
"Polițiștii din cadrul Biroului Rutier Câmpulung au depistat un bărbat de 36 de ani, din Berevoești, care conducea un autoturism, pe DN 73C, în localitatea de domiciliu, având montate, în partea din față a autoturismului, la vedere, mijloace speciale de avertizare sonoră și luminoase de culoare roșu-albastru.Ca urmare a celor constatate, bărbatul a fost sancționat contravențional, cu amendă în valoare de 2.175
Citește și: O șoferiță din Australia s-a folosit de numele unei persoane decedate pentru a scăpa de amendă
O mașină a Poliției, făcută praf într-o intersecție din București. Celălalt autoturism implicat în accident a distrus bordurile și stâlpii și apoi s-a răsturnat
Accident rutier de proporții între o autospecială a Poliției și mașina unui tânăr de 22 de ani. Mașina acestuia a ajuns cu roțile în sus, în urma impactului violent. Trei polițiști au ajuns la spital, după ce autospeciala în care erau a fost implicată într-un accident rutier în această noapte, în București.
Incidentul a avut loc în jurul orei 03:00, la intersecția străzilor Calea 13 Septembrie cu Șoseaua Panduri, din Sectorul 5. Impactul de proporții a făcut ca cealaltă mașină implicată în accident, un BMW, să ajungă cu roțile în sus.
Oamenii legii ar fi fost în timpul unei misiuni în momentul în care mașina s-a răsturnat. Ei circulau cu semnalele acustice și luminoase în funcțiune.
Celălalt autoturism implicat în accident, condus de un tânăr de 22 de ani, venea dinspre Academia Militară, iar autospeciala de poliție dinspre Palatul Parlamentului. În intersecţie, cele două maşini s-au izbit violent. În maşina poliţiei se aflau trei agenţi. Toţi au fost răniţi şi au ajuns la spital, în stare stabilă, cu răni uşoare.
Jurnalistă, călătoare, optimistă. Un rezumat în trei cuvinte al Dianei Puiu.
A urmat cursuri de actorie timp de opt ani, a terminat Facultatea de Litere, Specializarea Jurnalism și Științele Comunicării din Iași, un master în Jurnalism Tematic, Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, București, iar în prezent urmează cursurile programului de master Cultură și Literatură Română din cadrul Facultății de Litere Bacău.
A urmat cursurile de jurnalism de la Palatul Copiilor Bacău pe tot parcurusl liceului, experiență ce i-a adus și câteva colaborări cu presa locală.
Diana are o experiență de trei ani ca reporter de teren al unui radio din Iași și un an de prezentator de știri.
Iubește tot ce ține de teatru, film, pictură și modă, fiind și organizator de evenimente culturale. Când nu este la birou sau pe teren, Diana se relaxează în natură și face fotografii, una din pasiunile ei.