Un camion a lovit un limitator de înălțime. Tot mai multe incidente în ultima perioadă

Un autovehicul cu gabarit mare a avariat, joi, un limitator de înălțime de pe DN 64, iar traficul în zonă a fost restricționat.

Author: Diana Puiu joi 02 februarie 2023 , 12:42

Un camion a lovit un limitator de înălțime. Tot mai multe incidente în ultima perioadă

Un camion a lovit un limitator de înălțime. Tot mai multe incidente în ultima perioadă

[Sursa foto: realitatea.net]
DISTRIBUIE
acest articol
DIMENSIUNE
TEXT ARTICOL
Aa - Aa+

In articol:

Tot mai multe accidente în care sunt implicate autovehicule cu gabarit mare au loc în ultima perioadă.
”Un autovehicul cu gabarit mare de tip trailer, încărcat cu utilaje, a lovit limitatorul de înălţime de la Ioneşti- Marcea, pe DN 64”, a transmis, joi, IPJ Vâlcea.

Citește și: Un nou incident a avut loc la Pasajul Unirii. Iluminatul a fost oprit în timpul nopții

”De asemenea, nu sunt materiale sau substante periculoase implicate, iar podul de cale ferată nu a fost afectat”, au mai transmis poliţiştii.
Drumul este blocat și se circulă pe o rută ocolitoare.

Ultimul incident din Pasajul Unirii a avut loc pe 23 ianuarie

Un alt incident a avut loc în Pasajul Unirii, pe 23 ianuarie.

Potrivit autorităților, componentele electrice au fost deteriorate din cauza unor lucrări de mentenanță programate. Acesta este și motivul pentru care luminile au fost stinse pentru aproximativ trei ore.
Sistemul a fost repornit în jurul orei 5.00.

Citește și:  Pasagerii autocarului implicat în accidentul din Capitală vor da în judecată autoritățile

Mai multe incidente au avut loc în  Pasajul Unirii, de la deschiderea acestuia.

Citeste si: „Nu am putut trăi cu ideea că l-am abandonat la 3 ani”. Mesajul de adio trimis de Cristian Stănilă, înainte de a se sinucide, în Vrancea- kanald.ro

Citeste si: „Mami, vino te rog că nu mai pot” Strigătul disperat al lui Alexandru către mama sa, înainte să moară! Tânărul s-a stins chiar sub ochii celei ce i-a dat viață- wowbiz.ro

Citește și:  Soarta tânărului de doar 19 ani care a intrat cu mașina în 6 copii pe trecerea de pietoni din Petroșani a fost decisă. Băiatul va sta ani buni în spatele gratiilor

Pasagerii autocarului implicat în accidentul din Capitală vor da în judecată autoritățile

Pasagerii autocarului cu turiști greci, implicat în accidentul din 23 decembrie, de la Pasajul Unirii din Capitală, vor da în judecată autoritățile și agențiile de turism. 

Citeste si:  Legătura neștiută dintre Alex Pițurcă și avocata sa. Cine este, de fapt, Silvia Uscov, cea care îl reprezintă în dosarul în care este cercetat- kanald.ro

”Ne opream la fiecare 2,5 ore sau aşa ceva, în funcţie de locul unde găseam următoarea parcare, şi pauza era de 20 de minute. Având în vedere starea drumului, şoferul mergea încet, am înţeles cu toţii asta”, a declarat turista.

Citește și:   Un bărbat a intrat cu mașina într-un parapet, pe autostrada A6, iar acesta a fost luat cu elicopterul SMURD

Un bărbat a intrat cu mașina într-un parapet, pe autostrada A6, iar acesta a fost luat cu elicopterul SMURD

Un bărbat a fost transportat la spital cu elicopterul SMURD,  după ce a intrat cu mașina într-un parapet de pe marginea autostrăzii A6.

Accidentul s-a produs pe autostrada A6, nodul de urcare pe A1, în zona localității Balinț. La locul evenimentului s-au deplăsat mai multe echipaje de pompierii din cadrul Detașamentului Lugoj.

Citeste si: “A fost ceva predestinat. Așa a fost să fie, să moară amândoi atât de repede.” Gheorghe Turda, dezvăluiri neștiute despre înmormântarea Ilenei Ciuculete- kfetele.ro

Citeste si: Hande Erçel și impresarul Hakan Sabancı formează cel mai nou cuplu: ”Totul merge bine, venim din vacanță”. Cum arată bărbatul care i-a furat inima faimoasei actrițe- radioimpuls.ro

Citește și:  Accident rutier grav la Iași. Un microbuz și un autoturism au intrat în coliziune

”După sosirea echipajelor de intervenţie s-a constatat că în  accident a fost implicat un autoturism,  în care se afla doar şoferul. În urma impactului, victima a rămas încarcerată (bărbat), în stare de inconştienţă, dar cu funcţii vitale. Victima a fost preluată de către elicopterul SMURD, pentru a fi transportată la spital”, a precizat ISU Timiş. 

 


Abonează-te pe


Partenerii nostri
Clipul zilei pe stirilekanald.ro:
Te-ar putea interesa si