Caz șocant la Timișoara, acolo unde un curier pe bicicletă a fost reţinut, după ce a lovit în plin o fetiţă de 2 ani pe o stradă pietonală din centrul oraşului şi a fugit.
Bărbatul în vârstă de 26 de ani a fost identificat și reținut de către polițiștii din Timișoara.
Un curier pe bicicletă a fost reținut după ce a lovit o fetiță de doi ani
Fetița de doi ani se plimba împreună cu părinții, iar zona respectivă era una pietonală, fiind interzis accesul bicicletelor sau trotinetelor.
Fetița a fost dusă de urgență la spital, acolo unde se află internată la secția de Neuropsihiatrie, având răni la nivelul capului.
Citește și: Accident rutier de ultim moment. Traficul este blocat pe DN2
”În urma activităţilor desfăşurate de către poliţiştii din cadrul Biroului Rutier Timişoara, conducătorul bicicletei a fost identificat şi depistat, urmând a fi reţinut pentru 24 de ore sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de părăsirea locului accidentului fără încuvinţarea poliţiei sau procurorului care efectuează cercetarea la faţa locului şi vătămare corporală din culpă”
Un tânăr din Timiș a fost arestat pentru mai multe furturi la doar o lună după ce a fost eliberat
Tânărul ar fi comis mai multe furturi chiar la câteva zile după ce a fost eliberat din închisoare.
Citește și: Un copil de 4 ani a fost lovit de tren, în Prahova. El se află în stare gravă la spital
”Un tânăr în vârstă de 25 de ani a fost arestat preventiv pentru furt din autovehicule. La data de 9 martie 2023, în urma investigaţiilor efectuate poliţiştii Secţiei 2 Timişoara au depistat un tânăr de 25 de ani, recidivist, bănuit de comiterea infracţiunii de furt”, au transmis, vineri seară, poliţiştii din Timiş.
Pe data de 20 februarie, bărbatul ar fi spart geamurile a două mașini, de unde ar fi sustras suma de 2500 de lei.
Citește și: Un accident rutier a avut loc în Vicovu de Jos. Două femei au fost transportate la spital
”În urma probatoriului administrat, tânărul a fost reţinut pentru 24 de ore, iar azi, 10 martie 2023, a fost prezentat magistraţilor care au dispus măsura preventivă a arestului preventiv pentru 30 de zile, ulterior fiind introdus în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă din cadrul I.P.J
A absolvit Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării cu visul de ”a lucra în televiziune” sau ” de a fi pe sticlă”. Ulterior, a realizat că îi place să scrie. ”Am fost printre cei ce au reușit să facă și practică în acest domeniu, eram pasionată de sport, așa că am ajuns să și scriu despre asta, chiar în perioada Mondialului din Rusia, și mi-a plăcut enorm”.
Iubește dansul și să-și petreacă timpul alături de cei dragi.
”Îmi plac subiectele picante, dar nu le ocolesc nici pe cele serioase.
Îmi doresc să învăț cât mai multe, să cunosc cât mai multe povești, poveștile oamenilor care încă mai cred în noi, presa. Vă invit să citiți articolele mele pe stirilekanald.ro!”.